آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

چهل سالگی انقلاب نقطه عطف فرهنگ و هنر انقلاب است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقطه عطف فرهنگ و هنر انقلاب است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی ، به مناسبت فرا رسیدن یوم الله 22 بهمن و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران طی پیامی عنوان کرد : نهال فرهنگ و هنر انقلاب هم اکنون پس از چهل سال ، به درخت تناور و ریشه داری تبدیل شده است که سایه سار و رایحه خوش گلها و میوه های آن در منطقه و سر تا سر جهان استشمام می شود.

وی اضافه کرد : فرهنگ و هنر انقلاب که بر پایه استکبار ستیزی و توجه به هنر مردمی با اصول اسلامی و معنوی پایه گذاری شد امروز دارای ثمرات متعدد در بخش های مختلف است که هر یک به تنهایی دارای هویت و شناسنامه مستقل به خود می باشد و می توان پس از چهل سال ارزیابی مناسبی از این دستاورد بزرگ انقلاب داشت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به بخش هایی از این دستاورد اشاره کرد و اظهار داشت : کمتر از دو دهه از انقلاب نگذشته بود که موسیقی فاخر انقلابی به چنان اثرگذاری و پختگی رسید که جریان موسیقی کشور را عوض کرد و موسیقی وارداتی دیگر هیچ خریداری نداشت.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان به نقش سینما در گسترش انقلاب پرداخت و بیان کرد : سینمای ایران از همان ابتدا مبادرت به پوست اندازی کرد و به صدای انقلاب تبدیل شد و تولید فیلم های انقلابی باعث شد سیمرغ سینمای ایران از خاکستر خود بال بگشاید و صدای انقلاب را به گوش جهانیان برساند و هم اکنون نیز پس از چهل سال فیلم های ایرانی در جشنواره های مختلف جهانی افتخار آفرینی می کنند.

کمالی زرکانی اضافه کرد : در بخش هنرهای تجسمی نیز شاهد رشد چشمگیر آثار هنرمندان هستیم به گونه ای که در بزرگترین حراجی آثار تجسمی در کشور امارات بیش از 80 درصد آثار به هنرمندان ایرانی اختصاص دارد که بالاترین رکورد قیمت ها نیز متعلق به هنرمندان ایرانی است.

وی به اهمیت و نقش هنرمندان در ثبات و دوام انقلاب اشاره کرد و گفت : با گذشت چهل سال از انقلاب همچنان تهاجم فرهنگی علیه کشور ادامه دارد و نه تنها کمتر نشده بلکه ابعاد آن وسیع تر نیز شده است و تا زمانی که فرهنگ انقلاب در جامعه جاری و ساری باشد هیچ تهدید و تهاجمی کارگر نخواهد بود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی