آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان: ضرورت تعامل و همفکری اهالی فرهنگ و هنر با طلاب و روحانیون/هنرمندان دغدغه ارزش های دینی را دارند

کمالی زرکانی بر ضرورت تعامل و همفکری اهالی فرهنگ و هنر با طلاب و روحانیون در راستای تولید آثار فاخر فرهنگی هنری تاکید کرد و گفت: همواره هنرمندان هرمزگانی همگی دغدغه ارزش های دینی را دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،«رضا کمالی زرکانی» در دیدار سرپرست مدیریت حوزه های علمیه استان هرمزگان به تبیین نقش هنر در ترویج فرهنگ و معارف دینی پرداخت و اظهار کرد: امروزه با رشد و توسعه وسایل ارتباط جمعی و برداشته شدن مرزهای جغرافیایی، دشمن با بهره گیری از ظرفیت ابزار هنری و انتشار آن از طریق رسانه های ارتباط جمعی و فضای مجازی، درصدد اسلام هراسی و ایران هراسی برآمده اند.

وی با بیان اینکه ما نیز باید برای تبلیغ فرهنگ و معارف دینی از ابزار هنر کمک بگیریم، افزود: عامل موثرى كه در عصر حاضر مساله تبليغات را تنوع و قدرت بخشيده آميختگى و پيوستگى آن با هنراست و ضرورت دارد که ما نیز در جهت خنثی سازی توطئه های دشمن در جنگ نرم از هنر متعالی بهره گیریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه هنر آن گاه كه به عالى ترين مراتب خويش برسد تاثير و كاربردى اعجازگونه دارد، عنوان کرد: قرآن کریم معجزه پيامبر رحمت و مهربانی( ص) يكى از عالى ترين جلوه هاى هنرى می باشد كه خداوند آن را پديد آورده است.

وی با اشاره به وجود روحانیت آگاه به مسائل فرهنگی هنری در استان هرمزگان، گفت: انتظار ما این است که علما و روحانیون در مسیر پیشرفت و توسعه فرهنگ و هنر استان راهنمایی و حمایتمان کنند.

کمالی زرکانی به تشریح ظرفیت های فاخر فرهنگی هنری در استان هرمزگان پرداخت و تصریح کرد: هرمزگان در حوزه لباس محلی و موسیقی محلی از هویت فرهنگی بسیار غنی برخوردار است که همه باید در جهت حفظ این سرمایه عظیم تلاش کنند.

وی به محدود بودن فضاهای فرهنگی در هرمزگان نیز اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه های جدی حوزه فرهنگ، راه اندازی فرهنگسرای قرآن و عترت است که با ایجاد آن مکانی برای تعامل و گفتگوی بین هنرمندان و طلاب فراهم می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از روحانیون مولف حمایت خواهد کرد، افزود: حمایت از چاپ کتاب «خاطرات شهدای روحانی» در دستور کار این اداره کل قرار خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان آمادگی دارد تا 30 درصد از کتاب مولفین حوزوی استان را خریداری کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان افزود: نمایشگاه بزرگ کتاب استان هرمزگان نیز ظرفیت و فرصت مناسبی برای تهیه کتاب های مورد نیاز اقشار مختلف ازجمله طلاب و روحانیون است که در اسفند ماه سال جاری در بندرعباس گشایش می یابد.

وی همچنین از کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان بهترین مکان برای بهره گیری از ظرفیت طلاب و روحانیون در راستای مدیریت تولیدات فاخر فرهنگی هنری یاد کرد و گفت: امروزه این کانون ها به مراکز تاثیرگذاری در فعالیت های هنری تبدیل شده اند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی