آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

خروجی آثار هنری کانون های مساجد به جامعه عرضه شود

کمالی زرکانی با بیان اینکه هنر متعالی هنری است که بتواند رابطه معناداری با فرهنگ بوجود آورد، گفت: هنرمندان متعهد نقش موثری در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، «رضا کمالی زرکانی» در ویژه برنامه انقلاب به روایت هنر با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به نقش هنرمندان در انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: هنرمندان با به تصویر کشیدن رشادت های مردم، این حماسه آفرینی ها را برای همیشه ماندگار کردند و هیچ گاه اثر سرودهای حماسی انقلاب از اذهان پاک نخواهد شد.

وی با یادآوری اینکه قبل از انقلاب از هنر برای ترویج فرهنگ ابتذال در کشور استفاده می شد، افزود: انقلاب اسلامی، هنر را به خواستگاه حقیقی خود بازگرداند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در ادامه به نقش آفرینی هنرمندان استان هرمزگان در پیروزی انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: هنرمندان متعهد استان نقش بسزایی در انقلاب اسلامی داشتند.

وی افزود: اگر مجاهدت های محمودی در عرصه فیلم و عکس نبود شاید امروز نامی از مبارزین و شهدای انقلاب در هرمزگان وجود نداشت.

کمالی عنوان کرد: هنرمندان استان هرمزگان همواره در همه صحنه ها دوشادوش مردم، یاریگر نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند.

وی در ادامه با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری به عرصه هنر، تصریح کرد: این توجه موجب شده تا بسیاری از جوانان به دنبال تولید آثار فاخر و ارزشی در بخش های مختلف هنری بروند.

این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه انقلاب اسلامی پرورش دهنده هنرمندانی صاحب نامی نظیر شهید آوینی بوده است، افزود: معتقدیم که هنوزهنرمندان زیادی در سطح کشور وجود دارند که گمنامانه با الگو گیری از این شهید در عرصه جهاد فرهنگی در حال تولید آثاری برای مداوای دردی از آلام جامعه هستند.

کمالی همچنین به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه مسجد و کانون های فرهنگی هنری اشاره کرد و گفت: حضور در فضای معنوی مساجد، بهره گیری از ظرفیت عظیم جوانان و اعتماد خانواده ها بزرگترین سرمایه کانون های مساجد است.

وی با اشاره به اینکه امروز کانون های مساجد هرمزگان در رشته های مختلف هنری ازجمله سرود و تئاتر در سطح ملی پیشتار هستند، اظهار کرد: خروجی آثار هنری کانون های فرهنگی هنری مساجد باید از طریق فضای مجازی به جامعه عرضه شود.

 

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی