آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

دومین شب شعر انقلاب درسیریک برگزارشد

دومین شب شعر انقلاب به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب با حضور حجت الاسلام و المسلمین حیدری امام جمعه سیریک ، علم عباسی معاون فرماندار ، جمعی از شاعران و روسای ادارت و جمع کثیری از مردم درسالن ورزشی بانوان روستای سرزه برگزارشد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام و المسلمین حیدری امام جمعه شهرستان سیریک با بیان اینکه هنر می‌تواند نقش بسیار موثری در معنویت و ترویج مفاهیم دینی داشته باشد،گفت: یکی از قالب‌های هنر، شعر است که آثار و برکات فراوانی دارد.
وی در بیان علت و رمز پیروزی انقلاب، افزود: امام بر خلاف شاه به شرق و غرب اعتماد و تکیه نکرد و با اعتماد و توکل به خدا و همراهی ملت ایران، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.
حجت الاسلام والمسلمین حیدری عنوان کرد:  کسی که به خدا اعتماد کند گمراه نخواهد شد و دشمنان اسلام از نخستین روزهای انقلاب تا کنون با ترفندهای مختلف همواره سعی بر ضربه زدن به انقلاب و نظام داشته اند اما به لطف خدا، عنایات ائمه هدی(ع)، درایت و هوشمندی رهبری و بصیرت مردم تاکنون همه نقشه های شوم دشمنان نقش برآب شده است.

علم عباسی معاون  فرماندار شهرستان سیریک در این مراسم با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: بسیارخرسندیم که خداوند این توفیق را به ما عطا کرد تا چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیریم، این انقلاب با حمایت مردم پا به عرصه گذاشت و دست رد به سینه استکبار زد.

وی افزود: شعار ملت ایران احیای دین و احیای مبنا و ارزش اسلامی است، این آرمان‌ها چهل سال عزت و آزادی را در پی داشته است.

عباسی تصریح کرد: هم اکنون چهل دهه از انقلاب را تجربه کردیم و پیداست که نظام در مقابل همه آفت‌هایی که دشمنان طراحی کرده اند همیشه ایستادگی و مقاومت نموده است.

معاون فرماندار شهرستان سیریک ادامه داد: سرلوحه انقلاب ، رهبرمعظم انقلاب اسلامی است،امروزه دشمنان تلاش کرده اند مسیر انقلاب را تغییر دهند با خیال باطل هیچگاه نتوانسته اند به اهداف خود برسند همچنان تلاش کرده اند که انقلاب اسلامی به۴۰سالگی نرسد و خوشبختانه ما به ۴۰ سالگی رسیدیم .

وی در پایان خاطر نشان کرد: همه ما با حضور در ۲۲ بهمن سال جاری چهل سالگی انقلاب را با شکوه خاصی جشن خواهیم گرفت.

مصطفی کریمی زاده ضمن تشکر و قدردانی از همکاری ، مشارکت و میزبانی خوب دهیاری ، شورای اسلامی و استقبال پرشور مردم گفت : دهه فجر،دهه تجـدید قـوای نیـروهـای انقلابی و تجدید میثاق ملت با انقلاب است.

وی با اشاره به جایگاه و ویژگی‌های دهه مبارکه فجر به استناد رهنمودهای مقام معظم رهبری گفت : خاطره دهه فجر بزرگترین خاطره ملت ما بعـد از ورود اسـلام و مقطع رهایی ملت ایران است،دهه فجـر آئینه‌ای اسـت که خـورشید اسلام در آن درخشید و به ما منعکس شد.

کریمی زاده نقش شاعران و هنرمندان را در تبیین ارزش های اسلامی و انقلابی مهم دانست و عنوان داشت: فعالیت های هنرمندان بویژه شاعران در زمینه حفظ و صیانت از ارزش های انقلاب اسلامی بسیار موثر است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک با بیان این که هنر می‌تواند نقش بسیار موثری در معنویت و ترویج مفاهیم دین داشته باشد،گفت: یکی از قالب‌های هنر،شعر است که آثار و برکات فراوانی دارد .

کریمی زاده یادآور شد: هنرمندان می توانندبا تولیدات خود تاثیر شگرف در خنثی سازی تهاجم ها و توطئه های دشمنان داشته باشند و از به انحراف کشیدن جوانان و نوجوانان جلوگیری کنند.

در پایان این مراسم از  25نفر شاعران از شهرستان های سیریک ، بندرعباس ، میناب ، جاسک و رودان با اهدا هدایای نقدی ، تندیس و لوح سپاس تجلیل بعمل آمد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی