آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

تجلیل دبیر ستادعالی از مجاهدت های ۴۰ ماهه آیت الله نعیم آبادی در دوران انقلاب

ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور طی مراسمی، از مجاهدت های ۴۰ ماهه آیت الله نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس به عنوان نویسنده و خطیب انقلابی حامی کانون های مساجد تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، ستادعالی کانون های مساجد تحت عنوان ویژه برنامه «انقلاب به روایت هنر» از هنرمندان انقلابی دیروز، امروز و فردا در استان های مختلف کشور از جمله هرمزگان تجلیل به عمل آورد.

حجت الاسلام «احمد پهلوانی» در این برنامه ضمن تبریک یوم الله دهه فجر، گفت: این برنامه با هدف پاسداشت چهلمین بهار انقلاب اسلامی، تقویت ارزش های الهی انقلاب، گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و مبارزان انقلاب، تجلیل از هنرمندان انقلابی و ترویج فرهنگ انقلابی برگزار شده است.

وی با قدردانی از حسن توجه آیت‌الله نعیم آبادی به برنامه های فرهنگی به ویژه برنامه های مسجد محور، افزود: انقلاب اسلامی از نعمت های بزرگی است که  هزاران نعمت دیگر ازجمله اعزت و سربلندی، امنیت، معنویت، دستیابی به قله علم علم و دانش و … را برای ملت شریف ایران اسلامی به ارمغان آورده است.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان، یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را توسعه فعالیت های فرهنگی هنری به ویژه فرهنگ دینی در بستر مسجد نام برد و عنوان کرد: بهره گیری از ابزار با ظرافت هنری برای انتقال مفاهیم اسلام ناب از رسالت های مهم و اساسی کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

وی افزود: امروز جوانان عضو کانون های فرهنگی هنری با استفاده از قالب های متنوع و جذاب هنری در فضای معنوی مساجد به خوبی از میراث ارزشمند شهدا که همان پاسداری از اصول و ارزش های انقلاب و نظام است حفاظت می کنند.

پهلوانی گفت: مدیران کانون های فرهنگی هنری و ائمه جماعات مساجد از نقش هنر در تداوم انقلاب اسلامی غافل نیستند و با برنامه ریزی به دنبال استفاده حداکثری از ظرفیت هنر متعالی برای مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن می باشند.

وی افزود: شناسایی و ساماندهی بیش از ۱۳۰گروه سرود و بیش از ۴۰ گروه نمایش در کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان گواهی براین مدعاست.

در این ویژه برنامه که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رئیس حوزه هنری استان و مدیر موسسه فرهنگی هنری اندیشه های اسلامی سجادیه برگزار شد، از ۱۲ نفر از هنرمندانی رشته های عکاسی، شعر، فیلم، نمایش و سرود و از جمله آیت الله نعیم آبادی و همچنین خانواده یک شهید هنرمند و یک نفر از جانبازان اهل قلم که با کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان در ارتباط بوده و همکاری داشته اند تجلیل شد.

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی سال 1323 شمسی در نعیم‌آباد دامغان به دنیا آمد، وی در دوران حکومت پهلوی به جرم مخالفت با رژیم شاهنشاهی چند بار دستگیر شد و در نتیجه چهار ماه در زندان کمیته مشترک و 36 ماه نیز در زندان قصر زندانی شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی