آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

بندرعباس میزبان مهمترین رویداد تجسمی کشور ” چهل نمایشگاه – چهل شهر”

با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در گالری مرداد ، مهمترین رویداد تجسمی کشور تحت عنوان ” چهل نمایشگاه – چهل شهر ” افتتاح شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت : به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و همزمان با جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی کشور ، نمایشگاه برترین آثار هنرمندان کشور تحت عنوان ” چهل نمایشگاه – چهل شهر ” در بندرعباس افتتاح و شروع بکار کرد .

وی به آثار ارائه شده در نمایشگاه اشاره کرد و عنوان داشت : در این نمایشگاه چهل اثر از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران از هنرمندان طراز اول کشور ارائه شده است که فرصت منحصر به فردی برای علاقه مندان به هنرهای تجسمی می باشد تا از نزدیک از این آثار ارزشمند دیدن کنند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی این رویداد توسط گالری خصوصی مرداد اظهار کرد : هم اکنون گالری های خصوصی توانسته اند چرخه اقتصاد هنر را به حرکت درآورند و از طریق عرضه و نمایش آثار هنرمندان زمینه فروش آنها را فراهم کنند که گالری مرداد در این خصوص جایگاه ویژه ای دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان به مهمان ویژه این مراسم اشاره کرد و افزود : استاد حسین احمدی نسب از هنرمندان نقاش برجسته کشور که اصالتا هرمزگانی هستند مهمان ویژه مراسم افتتاحیه بودند که اثر وی نیز در نمایشگاه ارائه شده است.

کمالی زرکانی در پایان اضافه کرد : نمایشگاه به مدت یک هفته دایر می باشد و کیفیت ارائه آثار در این چهل شهر کشور مورد ارزیابی قرار می گیرد و به بهترین نگارخانه جایزه ویژه تجسمی تحت عنوان “طوبای زرین ” اهداء می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی