آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

اعتبار جشنواره سور ، سرنا ، زندگی به مردمی بودن آن است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : اعتبار جشنواره سور ، سرنا ، زندگی به مردمی بودن آن است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی که در جلسه برنامه ریزی پنجمین جشنواره منطقه ای سور ، سرنا ، زندگی سخن می گفت ضمن تاکید بر حفظ ساختار مردمی این جشنواره عنوان کرد : این جشنواره یک الگوی مناسب برای دیگر جشنواره ها با رویکرد آیینی و سنتی است.

وی در ادامه اضافه کرد : نباید برنامه ای را که خواستگاه مردمی و ریشه در فرهنگ عامه دارند دولتی برگزار کرد که این روش باعث از بین رفتن آن می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد : نقش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برنامه ها و جشنواره های مردمی حمایت غیر مستقیم است و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

کمالی زرکانی به رویکرد جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و بیان داشت : برون سپاری برنامه های فرهنگی به مردم ، انجمن های فرهنگی و هنری ، گروه های هنری شاخص از اولویت های پیش رو می باشد زیرا معتقدیم هر برنامه یا رویداد را باید به متولی اصلی آن که همان مردم هستند سپرد.

وی به کیفیت بخشی برنامه های جشنواره سور ، سرنا ، زندگی تاکید کرد و گفت : بدون تردید امسال با حضور گروه های موسیقی آیینی و سنتی سیستان ، کرمان جنوبی و چند استان دیگر شاهد افزایش کیفیت و تنوع برنامه ها و اجراها خواهیم بود.

گفتنی است : پنجمین جشنواره منطقه ای سور ، سرنا ، زندگی 15، 16 و 17 اسفند ماه در روستای تیرور میناب برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی