آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

از استقبال سه هزار نفری مردم بندرعباس تا رتبه اولی بیست و سه نفر

سی هفتمین جشنواره فیلم فجر در بندرعباس با نمایش 10 فیلم در بخش سودای سیمرغ به کار خود پایان داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در بندرعباس “ماجرای نیمروز” ۲(رد خون) از حسین مهدویان، “غلامرضا تختی” از بهرام توکلی، “سال دوم دانشکده” از رسول صدر عاملی، “روزهای نارنجی” از آرش لاهوتی، “جمشیدیه” از یلدا جبلی، “معکوس “از پولاد کیمیایی، “ایده اصلی” از آزیتا موگویی، “یست‌وسه نفر”  از مهدی جعفری، “وکیل مدافع” از سلمی بابایی و ونداد دوشن و “آشفتگی” از فریدون جیرانی 10 فیلمی است که در یک هفته در بندرعباس به نمایش درآمد.

رضا کمالی زرکانی با بیان اینکه در بخش سیمرغ پروانه‌ها نیز در پنج روز 5 سانس برای تمامی مقاطع تحصیلی و گروه‌های سنی در نوبت صبح به نمایش درآمد، اظهار کرد: یک و هزار و 100 نفر در بخش سیمرغ پروانه‌ها از فیلم‌های به نمایش درآمده در سینما ستاره شهر استقبال کردند.

وی با بیان اینکه در بخش سودای سیمرغ در مجموع 10 فیلم با 28 سانس در دو سینما ستاره جنوب و ستاره شهر به نمایش درآمد، خاطرنشان کرد: در مجموع این بخش سه هزار و 99 نفر از فیلم‌های به نمایش درآمده استقبال کردند که بالاترین آمار به روز پایانی و رکورد 567 نفری روز هفتم بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در خصوص نظرسنجی‌های صورت گرفته از تماشاگران بندرعباسی در خصوص فیلم‌های به نمایش درآمده، بیان کرد: به ترتیب فیلم‌های بیست‌وسه نفر با 84.5 درصد، غلامرضا تختی با 83.3 درصد و ماجرای نیمروز با 76 درصد از نگاه علاقه‌مندان رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

گفتنی است : در سال گذشته نیز 13 فیلم در 36 اکران در بخش سودای سیمرغ در بندرعباس به نمایش درآمد که با استقبال 4 هزار و 617 نفری همراه بود و در بخش کودک نیز 5 فیلم در 10 سانس با استقبال یک هزار و 500 نفری کودکان همراه بود.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی