آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

آغاز سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در بندرعباس

سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مسئولان و اهالی فرهنگ و هنر شروع بکار کرد .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت : تاثیر انقلاب بر سینمای ایران آنچنان عمیق بود که باعث تغییر جریان این هنر به سمت هنر مردمی و مفاهیم انقلابی و اسلامی شد.

وی جشنواره فیلم فجر را عصاره سینمای انقلاب دانست و افزود : سینمای ایران هم اکنون به بزرگترین صنعت انتقال هنر اسلامی و انقلابی تبدیل شده است و توانسته مرزها را درنوردد و صدای انقلاب را به اقصی نقاط جهان برساند.

وی به اهمیت و نقش سینما در جامعه پرداخت و بیان کرد : سینما هنری است که از طریق آن می توان بسیاری از وقایع و تجربیات را بازسازی کرد و بر همین اساس است که بیشترین تاثیر را بر مخاطب می گذارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در ادامه بیان کرد : قدرت سینما از قدرت نظامی بیشتر است و معاون تبلیغات هیتلر معتقد بود : قبل از اینکه نیروی نظامی ما وارد یک کشور شود باید سینمای ما وارد شود و فرهنگ آن کشور را فتح نماید.

کمالی زرکانی حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر را در رویدادهای مهم فرهنگی ضروری دانست و گفت : وقتی هنرمندان در برنامه ها حضوری گسترده داشته باشند قدرت مطالبه گری حوزه فرهنک افزایش می یابد و با پشتوانه هنرمندان می توان متولیان را قانع کرد که توجه بیشتری به این عرصه داشته باشند.

گفتنی است : پس از مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در بندرعباس فیلم ” سال دوم دانشکده من ” اثر رسول صدر عاملی اکران شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی