آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

کارگاه آموزشی مجموعه‌سازی لباس در «نقش مکران» در بندرعباس برگزار شد

کارگاه آموزشی توجیهی مجموعه‌سازی لباس «نقش مکران» ویژه هشتمین جشنواره بین‌المللی فجر با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور همچنین همکاری انجمن طراحان لباس هرمزگان و دانشگاه فنی و حرفه ای دخترانه فاطمیه جمعه 14دی ماه از ساعت 9 تا 17 در سالن دانشگاه فاطمیه بندرعباس برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، بیش از70نفراز اساتید، طراحان،دانشجویان،مزون دارن،مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای، تولید کنندگان و علاقمندان به هنر صنعت مد و لباس شرکت داشتند.

دکتر الناز حدیدی از اساتید بنیادملی مد و لباس کشور در دو بخش تئوری در خصوص انتخاب موضوع مکران در هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر همچنین نحوه ارسال اثر را تشریح کردند.سپس به معرفی منطقه مکران با محوریت جاسک و چابهار پرداختند و گوشه ای از جاذبه های بکر طبیعت،پوشش گیاهی_ جانوری،سوزندوزی،بلوچ دوزی،آینه دوزی،صنایع دستی،زندگی،آداب و رسوم منطقه را به تصویرکشیدند.

دربخش عملی کارگاه نیز چگونگی ایده یابی و خلاقیت کاربردی آن ها در طراحی لباس تمرین شد.

از آنجاکه موضوع انتخابی هشتمین جشنواره بین‌المللی فجر مربوط به جاسک است طراحان لباس هرمزگان فرصت ارائه آثار فاخر و خلاقانه ای  دارند و این دوره آموزشی برای آشنایی طراحان لباس استان بسیار مفید بود.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی