آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

فراخوان نخستین جشنواره استانی تئاتر خیابانی نور هرمزگان اعلام شد

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اعلام فراخوان نخستین جشنواره استانی تئاتر خیابانی نور هرمزگان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علی بندرعباسی در گفتگو با خبرنگاران گفت : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با همراهی دفتر قرآن و عترت این اداره کل، به منظور ارتقاء سطح کیفی تئاتر استان هرمزگان، کشف و حمایت استعدادهای جوان، با نگاه تخصصی و علمی در راستای پربار تر کردن امر زبان هنر تئاتر و رسالت تاثیر آن بر جامعه با شعار “ایجاد شور و شعف دینی و مذهبی” نخستین جشنواره استانی تئاتر خیابانی نور هرمزگان را در شش موضوع برگزار می کند.

وی به موضوعات این جشنواره اشاره کرد و افزود : نقش قرآن و عترت و سیره اهل بیت (ع) در زندگی امروزی و کاهش آسیب های اجتماعی ،  نماز به عنوان موضوع و بخش ویژه قرآنی

– قصص، آیات و روایات قرآنی و احادیث پیامبر اسلام (ص( ، جریان های انحرافی و راه های مقابله با آن ، تقویت روحیه مشارکت در امور عمومی و رشد مسئولیت مدنی در مردم به کمک رهنودهای قرآنی ، حضور حماسی مردم هرمزگان در مبارزه با استبداد و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از جمله موضوعات جشنواره استانی تئاتر خیابانی نور می باشد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد : گروه های اجرایی باید یکی از موضوعات بالا را بعنوان طرح نمایشی خود انتخاب نموده و محدودیتی در تعداد ارسال طرح نمایشی وجود ندارد. آثاری که به دغدغه های فکری نسل جوان و چالش های پیش روی آنان در جامعه توجه کرده باشند و راه حلی از طریق رهنمودهای قرآنی ارائه دهند و در پرداخت هنری از نوآوری و جسارت و جذب و تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطب برخوردار باشند در اولویت پذیرش و انتخاب اثر برگزیده قرار خواهند گرفت.

بندرعباسی به مهلت ارسال آثار اشاره کرد و یادآور شد : آخرین مهلت ارسال طرح نمایشی جمعه 12 بهمن ماه ، زمان بازبینی آثار از 13 بهمن ماه 1397 و تاریخ برگزاری جشنواره: 24 الی 26 بهمن ماه می باشد.

گفتنی است : علاقه مندان می توانند طرح های خود را به بندرعباس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان_اداره امور هنری_ دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی نور ارسال نمایند.

گفتنی است : جهت شرکت در جشنواره به مدارک ذیل : درخواست کتبی شرکت در جشنواره ( تکمیل فرم ثبت نام) ، سه نسخه طرح نمایشی (تایپ شده) ، دو قطعه عکس سه در چهار نیاز می باشد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی