آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

تور گردشگری شرکت کنند گان سومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران از تالاب بین المللی آذینی سیریک

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک : تالاب آذینی در استان هرمزگان و در جنوب شرقی تنگه هرمز واقع است. تالاب آذینی ( خور آذینی ) جزو مجموعه پهنه های تالابی است که به عنوان دلتای رود گز و حرا (هیوی) در فهرست سایت های رامسر ثبت شده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی بیان کرد : تالاب آذینی (آذین) در جنوب دهستان بیابان از توابع شهرستان میناب و تقریباً در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی شهر و بندر سیریک قرار دارد.

وی افزود : با توجه به پهنه تالابی وسیع منطقه در این دهستان مراکز جمعیتی روستایی عموماً در شعاع ۵ تا ۷ کیلومتری این تالاب قرار دارند که برخی از آنها عبارتند از روستای گناری، روستای بازگرد، روستای داپتی، روستای گاراندهو، روستای گز پیر و روستای مهرگی. بر اساس این گزارش تالاب بین المللی دلتای رود گز و رود حرا ( هیوی ) که از تاریخ ۲۳ ژوئن ۱۹۷۵ به طول ۴۰ کیلومتر و مساحت ۱۵ هزار هکتار در فهرست رامسر قرار گرفته است .

گفتنی است : این تور گردشگری با حضور نماینده داوران جشنواره ، جمعی از نویسندگان و همچنین همراه با شعرخوانی به زبان بلوچی ، داستان خوانی در سواحل، اجرای موسیقی زنده بومی برگزار شد .

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی