آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

بی توجهی به حوزه فرهنگ ضرر جبران ناپذیری به همراه دارد

مرادی در مراسم در آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت : بی توجهی به حوزه فرهنگ ضرر جبران ناپذیری به همراه دارد

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، «احمد مرادی» در آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، مسئولیت در حوزه فرهنگ و هنر را بسیار سنگین دانست و عنوان کرد: از همین رو نیز برای تصدی پست مدیریت در این حوزه به مدیرانی سنگین، باوقار، باهوش، اهل تدبیر و عاشق حوزه فرهنگ و هنر نیاز است.

 وی همچنین به پتانسیل و ظرفیت های حوزه فرهنگ و هنر در هرمزگان اشاره کرد و افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حوزه فرهنگ و هنر باید به صورت ویژه حمایت و پشتیبانی کند.

 نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه هرچه در حوزه فرهنگ و هنر هزینه شود عین فایده است، اظهار کرد: آسیب پذیری بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد که در صورت بی توجهی، ضرر آن غیرقابل جبران است.

وی به اشاره به وجود چهره های شاخصی همچون مرحوم ناصر عبدالهی، رضا صادقی و … در حوزه موسیقی، مرحوم دبیری نژاد در حوزه رسانه، خاطرنشان کرد: می توان ادعا کرد که هرمزگان در بخش تئاتر از استان های برتر کشور است.

 مرادی با یادآوری اینکه هرمزگان، استانی است که در همه شرایط هماهنگ و همراه با نظام است، گفت: این همه خوبی یکجا در هرمزگان جمع شده است و نباید نسبت به آن بی توجه بود و باید از ظرفیت های این استان حمایت و پشتیبانی شود.

 

وی به تشریح وضعیت هفته نامه ها در هرمزگان پرداخت و افزود: هفته نامه های خیلی خوب و فعالی در استان وجود دارد که روز به روز در حال افول و خاموشی هستند و مظلومانه از چرخه رقابت کنار می روند.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس با ذکر این نکته که با متوقف شدن روند اعطای آگهی ها بههفته نامه ها، این نشریات قدرت رقابت با سایر مطبوعات را از نظر اقتصادی از دست داده اند.

 وی تاکید کرد: مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری هرمزگان با نگاهی دلسوزانه و صدور بخشنامه ای کمک کنند تا هفته نامه ها از گردونه حمایت خارج نشوند و از آگهی ها استفاده کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی