آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران ظرفیتی ارزشمند برای معرفی سیریک است

فرماندار شهرستان سیریک: جشنواره منطقه‌ای داستان کوتاه مکران حرکتی در راستای توسعه فرهنگی در حوزه فرهنگ و هنر و طرحی به منظور کمک به توسعه سواحل مکران است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، عبدالله پرتابیان در جمع عوامل اجرایی جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران افزود: توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری به ویژه نویسندگی را از محوری‌ترین برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر و جشنواره داستان کوتاه در این شهرستان عنوان کرد.
وی با بیان این که تقویت برنامه‌های فرهنگی نقش بسزایی در پیشگیری از معضلات و آسیب‌های فرهنگی در شهرستان دارد اظهار کرد: با توجه به تاکید و توصیه مکرر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جهت توسعه سواحل مکران، باید این توسعه همه جانبه و در همه زمینه‌ها به ویژه در حوزه فرهنگ و هنر باشد.
وی عنوان کرد: امیدواریم با اقدامات صورت گرفته بتوانیم از ظرفیت‌های حوزه فرهنگ و هنر نهایت بهره را برده و برای رشد این بخش در شهرستان گام‌های موثری برداشته شود.
فرماندار شهرستان سیریک با بیان اینکه در حال حاضر تمام بستر‌های لازم برای برگزاری مطلوب جشنواره فراهم شده است تصریح کرد: هدف از برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، توسعه فعالیت‌های فرهنگی در کنار احیا و شکوفایی فعالیت‌های تجاری و رونق اقتصادی است.

پرتابیان خاطرنشان کرد: جشنواره منطقه‌ای داستان کوتاه مکران از شاخص‌ترین فعالیت‌های فرهنگی شهرستان سیریک در منطقه است که برگزاری مطلوب آن می‌تواند فرهنگ، آداب و رسوم مردم نجیب، متدین و دریا دل این منطقه را به خوبی به سایر نقاط کشور منتقل کند.
وی با توجه به برگزاری دوره‌های قبلی این جشنواره در شهرستان که به نحو مطلوب و با استقبال خوب شرکت کنندگان همراه بود افزود: تمام سعی و تلاش دست اندرکاران، دستگاه‌های اجرایی و مردم بر این است که جشنواره به گونه متفاوت‌تر و با کیفیت بهتری برگزار شود.
پرتابیان هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی و هدایت استعداد‌ها در حوزه داستان نویسی، گسترش فرهنگ داستان نویسی و توسعه فرهنگ مطالعه دانست و ابراز کرد: برگزاری مطلوب این جشنواره نیازمند هم افزایی و تعامل حداکثری دستگاه‌های اجرایی، مردم و ظرفیت‌های خیرین و معتمدین و بزرگان شهرستان است.
در ادامه مصطفی کریمی زاده رئیس نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک نیز اضافه کرد: با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای داستان کوتاه مکران، ٢٠۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.
مصطفی کریمی افزود : ازمجموع آثاردریافتی به دبیرخانه ۱۴۱ اثر متعلق به شرکت کنندگان استان هرمزگان است و بقیه از استان‌های کرمان، فارس، خوزستان، بوشهر و سیستان بلوچستان ارسال شده است.
وی در پایان عنوان کرد: سومین جشنوراه منطقه‌ای داستان کوتاه مکران پنجم و ششم دی با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستان سیریک در سالن غدیر برگزارمی شود.
شهرستان سیریک با ۴۵ هزار نفر جمعیت در ۱۷۵ کیلومتری شرق بندرعباس قرار دارد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی