آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

سومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران درسیریک برگزار می شود

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری سومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران در سیریک خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، سعید موحدی در جلسه هماهنگی این جشنواره که در دفتر فرماندار سیریک برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر ازحمایت بسیارخوب فرمانداری و مشارکت و میزبانی دیگر دستگاه های اجرایی و مردم جهت برگزاری این جشنواره فرهنگی و هنری در سال های گذشته گفت : اهمیت دادن به ظرفیت های استانی و شهرستانی و برگزاری جشنواره ها و برنامه های فرهنگی و هنری در شهرستان ها زمینه جریان سازی رویداد های فرهنگی و هنری را فراهم می کند و نقش بسزایی در جلوگیری از معضلات فرهنگی دارد.

وی افزود: با توجه به تاکیدهای مقام معظم رهبری جهت توسعه سواحل مکران، باید این توسعه همه جانبه و در همه زمینه ها باشد به ویژه مسائل فرهنگی و توسعه بخش فرهنگ و هنر نباید نادیده گرفته شود و برگزاری جشنواره های فرهنگی همانند جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران تلاشی در همین راستا است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان کرد : شهرستا ن سیریک با برگزاری جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران توانست نظر مسئولان کشوری و استانی برای ادامه برگزاری این رویداد را جلب نماید و این برنامه فرهنگی در تقویم اجرایی فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نام سیریک ثبت شده و باید این برند فرهنگی حفظ شود چرا که فرصت بسیارخوبی برای احیاء و توسعه درزمینه های فرهنگی ،هنری، گردشگری و اقتصادی ایجاد شده است که باید از این ظرفیت فرهنگی و هنری به نحوی شایسته بهره وری کرد .

در ادامه فرماندار شهرستان سیریک عنوان کرد :توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری ازجمله نویسندگی ازمحوری‌ترین برنامه‌های این مجموعه و این رویداد فرهنگی و هنری درشهرستان می باشد که درحال حاضر دراین زمینه بسترهای مناسبی فراهم شده و امیدواریم بتوانیم با اقدامات انجام یافته از ظرفیت‌های حوزه فرهنگ و هنر نهایت بهره را برده و برای رشد این عرصه در شهرستان گام های موثر برداشته شود .

عبدالله پرتابیان اظهار کرد: هدف از برگزاری جشنواره های فرهنگی ، توسعه فعالیت های فرهنگی در کنار تجارت و رونق اقتصادی است و بر همین اساس جشنواره منطقه ای  داستان کوتاه مکران برند فرهنگی شهرستان سیریک است که میزبانی  خوب از این جشنواره می تواند انتقال دهنده فرهنگ ،آداب و رسوم بالای مردم نجیب ، متدین و دریا دل  باشد.

وی افزود: تمام سعی و تلاش ما و دیگر دستگاه هایی اجرایی  و مردم بر این است تا میزبان خوبی در برگزاری سومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران را فراهم  آوریم  و میزبان بهتری از سال های گذشته برای شرکت کنندگان در این جشنواره باشیم .

فرماندار سیریک ضمن تشکر از مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره شهرستان با اشاره به استعداداهای مختلف فرهنگی و هنری در این شهرستان و کمبود زیرساختها در حوزه فرهنگ و هنر ،خواستار توسعه امکانات و زیرساختها در این شهرستان شد.

در پایان مصطفی کریمی زاده رئیس نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک به اهمیت برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت :پاسداشت فرهنگ و ادب فارسی و ایجاد نشاط اجتماعی در بین اقشار مختلف جامعه ازجمله ثمرات برگزاری جشنواره‌ های فرهنگی و ادبی است.

مصطفی کریمی زاده افزود : این رویداد فرهنگی از سال 1395 تحت عنوان جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران با هدف شناسایی و هدایت استعدادهای داستان نویسی ، گسترش فرهنگ داستان نویسی و گسترش فرهنگ مطالعه داستان برگزارشد که مورد استقبال مسئولان استانی و شهرستانی قرارگرفت و امیدواریم برای سومین بار این جشنواره با کیفیت بهتری برگزار شود که محقق شدن این امر  نیاز به هم افزایی و تعامل بیشتری بین دستگاههای اجرایی و مردم دارد .

بر اساس این گزارش جلسه هماهنگی برگزاری سومین جشنواره داستان کوتاه مکران با حضور فرماندار ، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مشاور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی در دفتر فرماندار سیریک برگزار شد.

گفتنی است : جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران برای نخستین بار در آذرماه سال 1395 و دومین بار در آذرماه سال 1396با حضور نویسندگانی از استا نهای : هرمزگان ، کرمان ، بوشهر ، خوزستان ،سیستان و بلوچستان و فارس به مدت دوروز به میزبانی شهرستان سیریک برگزار شد .

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی