آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

جلسه هماهنگی برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم درسیریک

رییس نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک از برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی گفت : جلسه هماهنگی برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با حضور علم عباسی معاون فرماندار ، شیخ افراز امام جمعه اهل سنت بندرسیریک و دیگر دستگاهای فرهنگی و مرتبط در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان سیریک برگزار شد .

وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل دستگاهای اجرایی و متولیان فرهنگی شهرستان افزود : قرآن مجید به عنوان کتاب آسمانی و معجزه جاوید پیامبر اسلام (ص)،کتاب هدایت بشر به سر منزل مقصود است .

کریمی زاده به جایگاه قرآن درزندگی بشر اشاره کرد و بیان داشت : قرآن کلیات برنامه های زندگی بشر است که اگر خوب از این کتاب شریف و برنامه های آن در زندگی خود استفاده کنیم قطعاً محیطی سرشار از صفا و صمیمیت خواهیم داشت که باعث سعادت دنیوی و اخروی خواهد شد.

رییس نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد :  هدف برگزاری این آزمون قرآنی برای سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات و مراکز قرآنی و همچنین ایجاد انگیزه برای فراگیری معارف قرآن می باشد .

وی در ادامه گفت :همانگونه که شهرستان سیریک میزبان برگزاری جشنواره قرآنی درسطح کشوری بوده و انتظار قرآن آموزان و موسسات قرآنی از مسئولان و نهادهای فرهنگی این است که درکیفی سازی آزمون و جشنواره های قرآنی یک برنامه ریزی مدون و منسجم برای شهرستان داشته باشند .

کریمی زاده افزود : برگزاری این جلسات هم درکیفی سازی رویدادهای قرآنی و فرهنگی و هم امید مردم برای مشارکت و همکاری در برگزاری این رویدادهای قرانی و فرهنگی بیشتر می سازد .

در ادامه علم عباسی معاون فرماندار شهرستان سیریک بیان کرد : قرآن کریم در برگیرنده هدایت و سعادت انسان در دنیا و اخرت می باشد و در تمام مراحل زندگی رهبر و راهنمای انسان به سوی کمال است این قرآن به راهی هدایت میکند که مستقیم ترین راه هاست .

عباسی به نقش برجسته قرآن درجامعه بشر اشاره کرد و عنوان کرد :  از سابقه تاریخ بشر، خبرهای درست و مطابق واقع را نقل کرده و سرگذشت پیامبران و محتوای پیام آنان را بدون هیچ تحریف و دخل و تصرفی به انسان ها رسانده است .

عباسی افزود : برگزاری این آزمون از آن جهت که ایجاد جاذبه نسبت به قرآن در بین نسل جوانان و نوجوانان می کند بسیار ضروری است.

معاون فرماندار سیریک افزود : برای برگزاری این رویداد مهم  قرآنی به شکل بسیار خوب و استقبال بی نظیر شرکت کنندگان ، همه دستگاه ها و متولیان فرهنگی شهرستان خواست مشارکت حداکثری داشته باشند .

گفتنی است : آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم سال97 در عناوین گروه های حفظ قرآن کریم 12 رشته ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم 2رشته ، سیره و معارف اهل بیت (ع) و آزمون های الکترونیک در3رشته و رشته های حفظ 30جزء قرآن کریم ، حفظ جزء اول و دوم قرآن کریم ، جزء 30قرآن کریم ، حفظ 3، 5، 10، 15، 20، 25 جزء قرآن کریم ، حفظ موضوعی 1و2 ، ترجمه و مفاهیم مقدماتی ، تدبر در قرآن ، مفاهیم نهج البلاغه 1و2، مفاهیم صحیفه سجادیه ، سبک زندگی و سیره معصومین (ع) ، ترجمه و مفاهیم مقدماتی و روخوانی قرآن کریم در دو نوبت صبح و بعد ظهر در روز16اسفندماه سال جاری برگزارمی گردد .

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی