آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

گسترش کنگره امام سجاد(ع) در ۲۶ کشور جهان بیانگر ظرفیت کانون های مساجد است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: گسترش کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به سراسر ایران اسلامی و ۲۶ کشور جهان بیانگر ظرفیت عظیم و منحصر به فرد کانون های مساجد است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،علی بندرعباسی غلامی، در حاشیه  برگزاری هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در شهرک مروارید با اشاره به اینکه در واقعه جانسوز کربلا، بنا بر مشیعت الهی، بیماری بر امام سجاد(ع) مستولی شد، افزود: این مشیعت موجب شد تا امامت و ولایت استمرار داشته باشد.

وی با یادآوری اینکه دوران امامت حضرت سجاد(ع) از عصر روز عاشورا آغاز شد، عنوان کرد: با توجه به خفقان حکومت ظلم و جور در دوران امامت امام سجاد(ع)، آن حضرت از قالب دعا برای دفاع از دین مبین اسلام بهره گرفت و امروز کتاب ارزشمند صحیفه سجادیه که مباحث ناب توحیدی، عرفانی، اخلاقی، اجتماعی و سبک زندگی در آن نهفته است می تواند راهگشای بشریت باشد.

بندرعباسی غلامی ادامه داد: آن حضرت با خرید بردگان و تربیت دادن آنان، زمینه را برای تاسیس کرسی های علمی دوران امام باقر(ع) و دانشگاه بزرگ اسلامی در زمان امام صادق(ع) فراهم نمود.

وی به حدیث ثقلین اشاره و اظهار کرد: یکی از رسالت های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداختن به آموزه های قرآنی و سیره اهل بیت(ع) است و از همین رو نیز ستادعالی کانون های مساجد کشور از هشت سال پیش، دبیرخانه های استان ها را مامور برگزاری ویژه برنامه های بزرگداشت مقام ائمه اطهار(ع) کرد که ماموریت استان هرمزگان پیگیری برنامه های بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد(ع( بود.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: از همان سال نخست، این کار مهم با زیربنای علمی و فراگیر و در قالب همایش بین المللی آغاز شد و سپس دامنه آن از شهر بندرعباس خارج و به شهرستان های استان هرمزگان، پس از آن در قالب کنگره به استان های جنوبی و به مرور تعدادی از کشورها و امروز در هشتمین دوره به 20 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد، استان های مختلف و 26 کشور از پنج قاره جهان رسیده است.

وی تصریح کرد: راه اندازی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه و تربیت 60 کارشناس متخصص، برگزاری 7 دوره همایش علمی آموزشی و زیارتی «سفیران ولایت» در شهر مقدس قم و تربیت 2 هزار و 500 مبلغ جوان کنگره بین المللی امام سجاد(ع(، دریافت 12 پیام از مراجع عظام تقلید، بیش از هزار و 200 مقاله علمی بخشی از نتایج کنگره بین المللی امام سجاد(ع) است.

برپایه این گزارش؛ سلسله برنامه‌های بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) از سری برنامه های بخش بین الملل هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در ۲۶ کشور جهان برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ هشتمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) امروز چهارشنبه(11 مهر) مصادف با 23 محرم با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان از سوی دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان و با حمایت دفتر نماینده ولی فقیه در استان و استانداری هرمزگان، ستاد عالی کانون های مساجد کشور و سایر نهادهای فرهنگی و به میزبانی استان هرمزگان در بندرعباس برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی