آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

پنجمین سوگواره استانی نوحه‌های نشسته محلی(پامنبری) درشهرستان سیریک برگزارشد

رییس نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک :پنجمین سوگواره استانی نوحه‌های نشسته محلی(پامنبری) هرمزگان با حضور امام جمعه ، فرماندار ، مشاور مدیرکل و مسول امور شهرستانهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان ، بخشدارمرکزی و ذاکر و مداحان اهل بیت (ع) عصمت و طهارت در مسجد امام حسین (ع) شهر بندرکوهستک برگزارشد .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،  حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری در آئین پایانی پنجمین سوگواره استانی نوحه های نشسته محلی در بندر کوهستک برگزاری سوگواره نوحه های نشسته را حرکتی ارزشمند دانست و افزود:پیام مهم این برنامه های این است که باید رسوم، تجربه و آئین هایی که از پیشینیان به یادگار مانده باید حفظ شود.

امام جمعه شهرستان سیریک با بیان این که شعور حسینی در کنار شور حسینی باید مورد توجه باشد بر حفظ فرهنگ عاشورایی و آئین های سنتی عزاداری تاکید کرد.

وی با ذکر این مطلب که همه وظیفه دارند تا توجه کنند که چه چیزی در واقعه ی عاشورا نهفته است، گفت:وجود برنامه هایی به این شکل می تواند به زنده نگه داشتن پیام عاشورا و درسی که سید و سالار و شهیدان به عالم داد کمک کند.

حیدری ادامه داد:هرچه ارتباط بین ما و امام حسین، ائمه اطهار(ع) و خاندان پیغمبر(ص) محکم تر باشد بهتر می توانیم اهداف قیام امام حسین‌(ع) در کربلا در جامعه بازگو کنیم.

حیدری با تاکید بر حفظ فرهنگ عاشورایی و آئین های سنتی عزاداری می بایست شعور حسینی نیز مورد توجه باشد، گفت:پیام سوگواره ها و آئین های عاشورایی باید این باشد که ارزش‌هایی را که امام حسین (ع) برای آنها جنگید‌ باید زنده نگه‌ داشته شود

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی