آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

صحیفه سجادیه سفره معارف اهل بیت(ع) است

چهارمین همایش علمی آموزشی امام سید الساجدین (ع) از سری برنامه های کنگره بین المللی استان با حضور اندیشمند غازی یوسف حنینه ازکشورلبنان ، امام جمعه ، فرماندار، روسای ادارات، جمعی از و علمای شیعه و سنی و مردم درسالن غدیرشهرستان سیریک برگزارشد

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، امام جمعه سیریک با بیان این که تمسک به اهل بیت(ع) از سفارشات اکید پیامبر اسلام(ص) است، گفت:اهل بیت (ع) در کنار قرآن ملجا و پناهگاه مسلمانان هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری در چهارمین همایش علمی، فرهنگی سیدالساجدین که در شهرستان سیریک برگزار شد با بیان این که هدف از برگزاری این همایش آشنایی بیشتر با معارف صحیفه سجادیه است، افزود:ما باید از دریای معرفت امام سجاد(ع) نهایت استفاده کنیم.

وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران و عوامل اجرایی گنگره امام سجاد(ع)، قرآن و عترت را دو یادگار ارزشمند رسول گرامی اسلام (ص) دانست و با تشریح حدیث ثقلین گفت:اهل بیت(ع) در کنار قرآن پناهگاه و مامن و ملجا محکمی برای مسلمانان هستند.

حیدری همچنین با ذکر این مطلب که تمسک به اهل بیت(ع) مورد سفارش و تاکید پیامبر اسلام(ص) است، اظهار داشت:تمسک به اهل بیت(ع) در کنار قرآن از افتخارات مسلمانان است.

امام جمعه سیریک در ادامه به تشریح زندگی امام چهارم شیعیان پرداخت و افزود:امام سجاد(ع) در شرایطی به امامت رسید که که بنی امیه خفقان سنگینی ایجاد کرده بود.

حیدری گفت:درست در زمانی که بنی امیه به دنبال خاموش کردن هر صدایی بودند، امام سجاد(ع) در قالب دعا حرف خود را می زد و معارف اهل بیت(ع) را به مردم القا می کرد.

حیدری افزود:با مطالعه و تحیقیق در زندگی امام زین العابدین(ع) در می یابیم که انسان باید از هر ظرفیتی بهره بگیرد و  از سفره صحیفه سجادیه که سراسر معارف اهل بیت(ع) است نهایت استفاده کند.

وی گفت:امام سجاد(ع) طی 34 سال عمر امامت خود شاگردان فراوانی تربیت کرد که با این کار زمینه مدرسه صادقین را فراهم ساخت.

امام جمعه سیریک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرازی از دعای مکارم الاخلاق در صحیفه سجادیه، اظهار داشت:ما باید همیشه در امور معنوی به دنبال بالاترین رتبه و بهترین نیت ها باشیم.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی