آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

صحیفه سجادیه تنها دعا نیست ، بلکه کتاب جامعی از قانون برای جامعه بشری است

اندیشمند لبنانی در چهارمین همایش امام سید الساجدین شهرستان سیریک گفت: از مسایل مهمی که به اندیشه امام سجاد(ع) برمی گردد و در دعاهای آن حضرت هویدا است پرهیز از تنگ نظری است چرا که امام سجاد(ع) همه افراد از هر فکر و اندیشه و مذهب را به یک دید نگاه می کرد.امام سجاد(ع) همه افراد از هر فکر و اندیشه و مذهب را به یک دید نگاه می کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،شیخ غازی یوسف حنینه از علمای برجسته اهل سنت از کشور لبنان در چهارمین همایش علمی، آموزشی که در شهرستان سیریک ابتدا با نقل خاطره ای از همایشی در شهر لندن، اظهار داشت:علمای شیعه و سنی در هر کجای عالم که باشند اتحاد و یکپارچگی آنها حفظ است.

وی با بیان این که ایران سرزمین مقدسی است، گفت:بسیار خوشحالم که خداوند تبارک و تعالی این توفیق را به من داد که در کشوری حضور پیدا کنم که حمایت از فلسطین و جبهه مقاومت در دل دارد و موجب شده که ما از دست یهود و صهیونیست در امان باشیم.

رئیس جنبش وحدوی در لبنان؛ ادامه داد:این که جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند آنچه در سیطره و چنگال صهیونیست است را آزاد کند بسیار جای تقدیر دارد.

غازی حنینه همچنین گفت:برای من سعادت بزرگی است که توانسته ام محضر امام خمینی(ره) را درک کنم و اکنون نیز در سایه مقام معظم رهبری برای ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) فعالیت کنم.

وی از شهرستان سیریک به عنوان منطقه ای ویژه در کشور نام برد و گفت:در این شهرستان همه مردم و علما از شیعه و سنی با اتحاد و همدلی و تمسک به اهل بیت(ع) در کنار هم زندگی می کنند.

این اندیشمند لبنانی با اشاره به حدیث ثقلین، افزود:تمسک به دو یادگار پیامبر عظیم الشان اسلام باعث می شود هرگز گمراه نشویم.

حنینه همچنین به برگزاری کنگره امام سجاد(ع) اشاره کرد و با ذکر این مطلب که کنگره امام سجاد(ع) یک حرکت ارزشمند است، اظهار داشت:امام سجاد(ع) در دوران خود مصائب و مشکلات زیادی را متحمل شد به ویژه در زمان شهادت پدر بزرگوارش و اسارت اهل بیت(ع) از عراق به شام و با این حال بسیاری از مسایل را مدیریت کرد.

وی گفت:فهم، درایت و بزرگ منشی امام سجاد(ع) در مواجهه با دشمن به خرج داد، آموخته ای بود که از جد بزرگوارش امام علی (ع) به او رسیده بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:صحیفه سجادیه تنها دعا نیست بلکه در کنار رساله حقوق امام سجاد(ع) کتاب جامعی از قانون برای جامعه بشری است که بر تمام نوشته هایی که پیرامون حقوق بین المللی است برتری دارد.

حنینه افزود:ذکر فضایل امام سجاد(ع) در مجال اندک ممکن نیست بلکه باید ساعت ها درباره آن گفتگو کرد.

وی افزود:تکریم اهل بیت(ع) در تمام دنیا و در همه مذاهب و حتی در اقلیت های دینی غیر مسلمان نیز وجود دارد .

وی با تشریح اوضاع فعالیت های دینی در کشور لبنان، گفت:در لبنان بیش از 30 سال است 260 عالم شیعه و سنی در کنار هم و در قالب یک جمعیت و تشکل در زمینه ترویج شعائر دینی و نشر فرهنگ اهل بیت(ع) فعالیت دارند و هیچ مشکلی ندارند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی