آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

شب شعر از توس تا کربلا در میناب برگزار می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب از برگزاری شب شعر عاشورایی از توس تا کربلا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا اوژند افزود : شعرخوانی 24 شاعر در فرهنگسرای شهید بهشتی میناب برگزار می‌شود.
اوژند بیان کرد :این شب شعر به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، انجمن شعر و ادب هرمزگان و اداره و فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب  با هدف گرامیداشت ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، دهه آخر ماه صفر و رحلت نبی مکرم اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) برگزار می شود.
وی با بیان این که در شب شعر «از توس تا کربلا» با شعرخوانی 20 شاعر از سراسر هرمزگان و چهار شاعر کشوری برگزار می‌شود، افزود:از این تعداد دو شاعر از بنیاد بین المللی امام رضا (ع) است.
اوژند همچنین از حضور سعید بیابانکی شاعر نام آشنای کشور در این شب شعر خبر داد.
وی اضافه کرد : در حاشیه این شب شعر عاشورایی، کارگاه تخصصی شعر با حضور مصدق آقاجانلو از شاعران برجسته کشور نیز برگزار می شود و در پایان کارگاه به شاعران شرکت کننده گواهی حضور اهدا می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب اظهار داشت: شب شعر عاشورایی «از توس تا کربلا» پنجشنه سوم آبان ماه ساعت 18 در فرهنگسرای شهید بهشتی برگزار می شود و شرکت در این مراسم برای عموم علاقه‌مندان به شعر آئینی و عاشورایی آزاد است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی