آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

دومین جشنواره شعر بلوچ در جاسک برگزار می شود

جلسه هماهنگی دومین جشنواره شعر بلوچ در شهرستان جاسک با حضور معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط‌ عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، سعید موحدی معاون فرهنگی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست با محمد رادمهر فرماندار این شهرستان افزود: شعر، هنری ديرپا و کهن است که از عهده هر فرد و شخص برآورده نيست بلکه موهبتی است الهی که افراد معدودی از آن برخوردار می‌باشند.

 

وی ادامه داد: این جشنواره به مدت دو روز در اوایل دی‌ماه سال جاری برگزار می‌شود که شعرای بلوچ از استان‌های جنوبی، هرمزگان، کرمان و سیستان بلوچستان در این جشنواره حضور خواهند داشت که باید تمام تلاشمان را در جهت مهمانوازی و پذیرایی از میهمانان و شعرای عزیز بلوچ داشته باشیم.

 

سعید موحدی تصریح کرد: یکی از اهداف جشنواره در اصل، نهان شدن استعدادهای شعر بلوچی است و همچنین معرفی پیشینه‌ی شعرا و شعر بلوچ در جامعه فرهنگی است و قطعاً در این راستا شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

 

عبدالرحمن لشکری‌زاده سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک بیان کرد: شعرای بلوچ در منطقه مَکُران از دیرباز دارای نام و نشان هستند و جشنواره شعر بلوچ نیز می‌تواند نام نشان ایشان در گذشته را زنده کند.

 

لشکری زاده افزود: باتوجه به موقعیت خوبی که جاسک در منطقه دارد و همجوار با استان سیستان و بلوچستان نیز می‌باشد، این جشنواره می تواند همه‌ی شعرای بلوچ را گرد هم آورد تا در کنار یکدیگر این فرهنگ غنی گسترش دهند.

 

محمد رادمهر فرماندار جاسک در جلسه هماهنگی برگزاری دومین جشنواره منطقه‌ای شعر بلوچ گفت: مردمان بلوچ همواره ثابت کرده اند که در تمامی میادین حساس و در برهه‌های زمانی مختلف پایاپای یکدیگر از سرزمینشان حفاظت کرده‌اند و برگزاری این جشنواره فرهنگی و هنری خود نشان از وحدتی یکپارچه در میان آنهاست.

 

محمد رادمهر استقبال مردم شریف جاسک را از برگزاری این جشنواره فرهنگی و هنری و شعرای شعر بلوچ  اعلام کرد و گفت: این خوب است که با برگزاری چنین جشنواره‌هایی خواهیم توانست در کنار هم روزهای هنری خوبی را رقم بزنیم و امید است با استقبال زیادی روبرو شود و مجموعه‌ی شهرستان جاسک آماده هرگونه پذیرایی از شعرای هنرمند بلوچ در منطقه می‌باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی