آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

حرکت نمادین کاروان اسرای کربلا به شام درسیریک

رییس نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک : به مناسبت آغاز ماه صفر آیین سنتی حرکت نمادین کاروان اسرای کربلا به شهر شام در روستای پالور وگچینه شهرستان سیریک برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده گفت : حرکت کاروان اسرا در نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی تاثیرگذار است .

کریمی زاده افزود : تعزیه خوانی و اجرای کاروان های نمادین تاثیر زیادی در نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی در بین نسل جوان است.

وی بیان کرد: شاید عده ای از مردم از طریق مداحی و مراسم های سینه زنی و زنجیر زنی متوجه عاشورا نشوند ولی با خلق نمادین این مصائب، راحت تر مساله عاشورا را درک می کنند.

کریمی زاده بیان کرد: هدف از راه‌اندازی این کاروان را زنده نگه داشتن قیام حضرت سیدالشهداء(ع) که این حرکت فرهنگی و نمادین می تواند بازگوکننده‌ روایت ورود مظلومانه‌ اسرای کربلا به شهر شام باشد.

رئیس نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک اظهارداشت: این مراسم هر ساله باشکوه‌  برگزار می شود ولی امسال  مردم حضور با شکوه تری نسبت به سال گذاشته داشتند که این خود نشان از آن حرارت قلبی و اراده مردم نسبت اهل بیت (ع) علی الخصوص سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) می باشد .

گفتنی است : این حرکت نمادین کاروان اسرای کربلا تا شام  از حدفاصل رروستای گچینه تا حسینیه چهارده معصوم (ع) با طی مسیر حدود 2 کیلومتری در میان استقبال عزاداران حسینی  برگزار شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی