آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

به برکت برگزاری هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) انجام شد؛ ۸ زندانی جرائم غیرعمد از زندان های هرمزگان آزاد شدند

مدیرعامل ستاد دیه استان هرمزگان گفت: به یُمن و برکت هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) و با تاسی از سیره سیدالساجدین، هشت نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان های استان هرمزگان آزاد شدند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، احمد مرادی نژاد در حاشیه برگزاری هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) عنوان کرد: آزادی هشت نفر از مددجویان تحت حمایت نمایندگی ستاد دیه استان هرمزگان با رقم بدهی بالغ بر 20 میلیارد و 589 میلیون ریال در دستور کار قرار گرفت.

 وی افزود: کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از سال ششم، هر ساله در کنار فعالیت‌های فرهنگی تبلیغی خود در راستای معرفی معارف و سبک زندگی امام سجاد(ع)، با تاسی از سیره آن امام همام در خرید و آزادی بردگان، اقدام به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری با همکاری ستاد دیه هرمزگان و دادگستری استان می کند.

 مرادی نژاد اظهار کرد: امسال و در هشتمین دوره از برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، هشت نفر از این زندانیان از بند رهایی پیدا کرده و به آغوش گرم خانواده باز می گردند.

 وی خاطرنشان کرد: ره آورد کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در حوزه اجتماعی و حل مشکلات عمومی طی سه سال اخیر، فراهم نمودن زمینه برای آزادی 21 نفر از زندانیان آبرومند جرائم غیرعمد بوده است.

 طبق سیره و سنت اسلامی همواره توصیه‌های فراوانی بر «فَکُّ رَقَبَةٍ» از سوی ائمه معصومین در روایت‌های تاریخی به ثبت رسیده است که شاید معروف‌ترین اشارت همین حدیث متواتر از امام سجاد علیه‌السلام باشد که فرمودند: «هیچ مؤمنی، بنده مؤمنی را آزاد نمی‌کند مگر این‌ که خداوند در برابر عضوی از اعضای آن بنده آزاد شده، جسم عامل این اقدام پسندیده را از آتش دوزخ ایمن سازد».

 گفتنی است؛ هشتمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) امروز چهارشنبه(11 مهر) مصادف با 23 محرم با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان از سوی دبیرخانه کانون های مساجدهرمزگان و با حمایت دفتر نماینده ولی فقیه در استان و استانداری هرمزگان، ستاد عالی کانون های مساجد کشور و سایر نهادهای فرهنگی و به میزبانی استان هرمزگان در بندرعباس در حال برگزار است.

 امام چهارم شیعیان ، امام زین العابدین (ع) در پنجم شعبان سال 38 هـ. ق (یا 15 جمادی الاولی سال 36 هـ. ق) در شهر مدینه چشم به جهان گشود.
حضرت در واقعه عاشورا 23 ساله بودند که پس از شهادت امام حسین(ع) در واقعه جانسوز کربلا به سال 61، به مدت 35 سال امامت و رهبری شیعیان را برعهده داشتند و سرانجام در 12 محرم و بنا به نقل مشهور 25 محرم سال 94 ه.ق به تحریک هشام بن عبدالملک مسموم گردیده و در سن حدود 57 یا 59 سالگی در مدینه به شهادت رسیدند و پیکر پاکش در کنار عموی بزگوارشان امام حسن مجتبی(ع)در قبرستان بقیع به خاک سپرده شد
.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی