آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری اولین جلسه هماهنگی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم جاسک

اولین جلسه هماهنگی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در محل فرمانداری جاسک برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط‌ عمومی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، عبدالرحمن لشکری‌زاده گفت: قرآن نقطه اتفاق و اشتراک بین همه‌ی مسلمانان است و این کتاب آسمانی اساسی‌ترین منبع و سند برای تمام معارف دین مبین اسلام بشمار می‌آید.

وی بیان کرد: عامل پیدایش بسیاری از علوم در بین مسلمانان و نسخه‌ی شفابخش دردهای جامعه‌ی اسلامی و همچنین رفع کننده‌ی تمام مشکلات قرآن کریم است.

لشکری‌زاده افزود : جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، نیاز به همکاری تمام اعضای این جلسه می باشد و در کنار هم بتوانیم حرکتی خطیر نسبت به اهمیت قرآن کریم و اعتلای فرهنگ قرآنی داشته باشیم.

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک افزود: ثبت‌نام آزمون در آذرماه امکان پذیر می‌باشد و در نهایت، اسفندماه سال جاری شرکت کنندگان می‌توانند در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم شرکت کنند که حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم، حفظ جزء اول قرآن کریم و حفظ ۲ جزء_جزء ۳۰ و جزء اول در این مرحله از آزمون ارائه می‌گردد.

احمد گمتیلی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری جاسک گفت: قرآن پیوند دهنده‌ی دلهاست و همه‌ی ما مسلمانان باید برای شکوهمندی این کتاب آسمانی از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

وی بیان کرد و افزود: آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم یکی از مهمترین آزمون‌های قرآنی است و جهت نهادینه کردن فرهنگ قرآنی و تشویق نوجوانان به سمت و سوی کلام وحی باید تلاش کنیم، هرچند امروز شاهد این هستیم که نوجوانان و جوانان ما بیش از پیش با کتاب آسمانی انس گرفته اند و این اتفاقی مهم، خوب و قابل تقدیر است‌.

معاون فرمانداری جاسک تأکید کرد: همه‌ی نهادها باید در بستری مناسب، فضایی آرام و روحبخش در برگزاری این آزمون نهایت همکاری خود را داشته باشند تا شاهد برگزاری یک رویداد خوب در سطح شهرستان جاسک باشیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی