آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

هرمزگان میزبان فرهنگ های مختلف در طول تاریخ بوده است

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان در نشست شورای فرهنگ عمومی هرمزگان با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت : هرمزگان میزبان فرهنگ های مختلف در طول تاریخ بوده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، بهروز اکرمی ضمن تاکید بر این موضوع که هرمزگان دارای خرده فرهنگ های بسیار است افزود : این ویژگی جزء شاخص های برجسته وضعیت فرهنگی هرمزگان است و شورای فرهنگ عمومی می تواند بر تقویت آن موثر باشد.

وی در ادامه به نگرش های اشتباه در حوزه فرهنگ کار اشاره کرد و بیان داشت : در بخش فرهنگ کار هم در سطح ملی و هم در سطح هرمزگان مشکل وجود دارد و تصور عموم بر آن است که باید در جایی استخدام شوند و همین نگرش مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان اضافه کرد : فرهنگ کار باید بر اساس کارآفرینی تعریف شود که اجرای آن مستلزم ارائه ایده ای نو می باشد که منجر به یک فعالیت اقتصادی و درآمد کافی شود.

اکرمی عنوان کرد :یکی از وظایف اصلی شورای فرهنگ عمومی بررسی های کارشناسانه در حوزه آسیب های مختلف اجتماعی و فرهنگی است و تا زمانی که نسبت به دردها و رنج های جامعه آگاهی نیابیم ، راه حلی برای آن نمی توانیم پیدا کنیم زیرا تصمیم ها باید قابل اندازه گیری باشد تا زمینه اجرای آن فراهم شود .

وی به ظرفیت های کار و کارآفرینی در هرمزگان اشاره کرد و گفت : هرمزگان از پتانسیل های بسیار خوب با توجه به شرایط ویژه جغرافیایی برخوردار است و با کمی برنامه ریزی ، درایت و هماهنگی می توان برای همه جوانان کار و اشتغال ایجاد کرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی