آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

شهداء میراث داران فرهنگ عاشورا هستند

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور پس از ورود به استان هرمزگان در محل مرقد مطهر شهدای گمنام حضور یافتند و پس از ادای احترام گفت : شهداء میراث داران فرهنگ عاشورا هستند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،سید محمد رضا موالی زاده  فرهنگ ایثار و شهادت را متاثر از فرهنگ عاشورا دانست و افزود :آنچه باعث پیروزی در هشت سال دفاع مقدس و برتری رزمندگان در جنگ شد ، آموزه های فرهنگ عاشورا بود.

وی عنوان کرد : گسترش فرهنگ عاشورایی یکی از اولویت های اصلی فرهنگ عمومی در جامعه می باشد و تا زمانی که این فرهنگ در جامعه ساری و جاری است هیچ گزندی به کشور نخواهد رسید.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور بیان کرد : کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی بیمه شده با قیام عاشورا است و قوی ترین ابزارهای جنگ نرم در مقابل فرهنگ عاشورایی ملت ایران قدرت ایستادگی و عرض اندام ندارد.

موالی زاده انتقال فرهنگ عاشورایی به نسل های آینده را از مهمترین برنامه های فرهنگی کشور دانست و گفت : فرهنگ عاشورایی طی هزار و هفتصد سال سینه به سینه در نسل های مختلف ایران انتقال یافته و این میراث گرانبها و عظیم به بهترین شکل به نسل های آینده منتقل خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی