آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

شش گروه تعزیه خوان در شهرستان سیریک هنر خود را به نمایش گذاشتند

رئیس نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک : شش گروه تعزیه خوان شهرستان در روستاهای مختلف سیریک از جمله کوهستک، پالور، کرپان، روتان، شهیدمردان و کنارجو در ده روز اول ماه محرم به اجرای تعزیه پرداختند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده افزود: تعزیه‌ خوانی یکی از سنت‌های بسیار قدیمی در رسای شهدای کربلا است که در تمام کشور ایران اسلامی با حضور هنرمندان و خوش ‌صدا گویان برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: باید این موضوع را پذیرفت که هنر تعزیه تأثیرات بهتر و زیادی در شناخت قیام حضرت سید الشهداء (ع) به مردم دارد چرا که هنر تعزیه به‌ صورت نمایش حضوری و بصری دارد، بدر نتیجه مردم و یا هر انسان دیگری وقایع را با دیدن بهتر می‌پذیرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک  ادامه داد : بنابراین مردم مسلمان و عاشق اهل‌ بیت عصمت و طهارت (ع) با ابداع روش‌های زیبا در زنده نگه ‌داشتن قیام کربلا (سال 61 هجری قمری )که موجب شد  خاندان پیامبر (ع) را به خا ک و خون کشیده شود ،در اذهان صورت داده‌اند.

وی عنوان کرد : هدف از برگزاری تعزیه و شبیه خوانی در سطح روستاهای شهرستان اشاعه و ترویج فرهنگ عاشورا و احیای فرهنگ حسینی در نسل‌های آتی می باشد ..

رئیس نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک عنوان کرد: سیریک از جمله مراکز  فعال درحوزه تعزیه خوانی است و اغلب روستاها ی آن دارای گروه های اختصاصی یا مشترک تعزیه خوانی هستند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی