آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

آئین های دینی بهترین ابزار برای مقابله با تهاجم فرهنگی است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب گفت:آئین های دینی و مذهبی بهترین ابزار برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رضا اوژند در آئین پایانی هشتمین سوگواره نوحه های نشسته محلی در میناب با اشاره به اهمیت صیانت از فرهنگ و سنت های عزاداری بر ضرورت مقابله با بدعت در عزاداری سیدالشهدا(ع) به ویژه در ماه محرم تاکید کرد و اظهار داشت: حفظ آئین و سنت های محلی به ویژه آداب عزاداری محلی و انتقال آن به نسل های آینده از اهمیت خاصی برخوردار است که باید در هیئت های عزاداری مورد توجه قرار گیرد.

وی با تشریح سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه امور دینی و مذهبی و احیا سنت های عزاداری بومی، گفت:آئین های دینی و مذهبی بهترین ابزار برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است.

اوژند ادامه داد:نوحه های نشسته محلی یکی از بهترین آئین های عزاداری در کشور است که افتخار شکل گیری آن به نام مردم مومن میناب است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این مطلب که دشمنان در برنامه های فرهنگی در دو برهه کوتاه مدت و بلند مدت برنامه ریزی کرده اند، افزود:دشمنان انقلاب پس از شکست در جنگ تحمیلی و جبهه اقتصادی به دنبال این هستند تا از مسیر جنگ و تهاجم فرهنگی عقیده ملت ایران را تضعیف کنند.

اوژند تهی کردن جامعه به ویژه قشر جوان را از فکر و اندیشه از اهداف اصلی دشمنان ذکر کرد و گفت:در تشریح فلسفه عاشورا و قیام سید الشهدا(ع) نباید تنها به عزاداری اکتفا کرد بلکه باید بصیرت عاشورایی را ترویج داد.

وی افزود:در برهه کنونی باید ضمن هوشیاری در مقابل توطئه های دشمنان و بدخواهان نظام، باید ارزش های دینی جامعه احیا شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی