آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

مدیران باید مهارت انتقاد پذیری را بالا ببرند

مدیر عامل خانه مطبوعات هرمزگان در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت : مدیران باید مهارت انتقادپذیری را بالا ببرند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، معصومه قاسمی در این آیین بیان کرد: اجرا نشدن قانون تعرفه‌ها از سوی مسئولان استان هرمزگان ظلم مضاعفی به جامعه مطبوعاتی محلی است و به تعطیلی روزنامه‌ها سرعت می‌بخشد.

وی افزود : با اعتقاد به اینکه جامعه خبری استان نیازمند یک تحول اساسی برای ایجاد رقابت، انگیزه و تولید محتوا بود، جشنواره‌های مطبوعات و خبرگزاری‌ها را برگزار کردیم که 198 اثر به دبیرخانه ارسال شد.

مدیر عامل خانه مطبوعات هرمزگان عنوان کرد : برگزاری دوره‌های آمورشی، حضور 13 رسانه در نمایشگاه مطبوعات و اعزام 30 خبرنگار به نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات، برگزاری نمایشگاه مطبوعات استانی هم‌زمان با نمایشگاه کتاب و حضور 17 رسانه در این نمایشگاه و اختصاص مکان مستقل خانه مطبوعات بعد از 13 سال تأسیس، بخشی از فعالیت‌های یک‌ساله خانه مطبوعات هرمزگان است .

قاسمی با  اشاره به برخورد قضایی یکی از مدیران استان در آستانه روز خبرنگار با یک رسانه گفت: به دنبال این موضوع در گفت ‌و گو با مدیر مربوطه انتقاد و اعتراض خود را منتقل کردیم که وی نیز از اقدام خود اظهار ندامت کرد.

وی ادامه داد: مدیرمسئول رسانه‌ای که به‌واسطه یک گزارش مردمی از آن به مراجع قضایی شکایت شده بود در واکنش به پیگیری‌های انجام‌شده، تأکید کرد به دنبال این موضوع نیست که مدیر چنین برخوردی را انجام بدهد بعد اظهار ندامت کند، بلکه مهم این پرسش است که چرا یک مدیر اجرایی به‌واسطه یک گزارش مردمی به خود اجازه بدهد از رسانه‌ها شکایت کند و این زیبنده فضای رسانه‌ای برای استان نیست.

مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان ادامه داد: این نگاه نگاهی درست و منطقی بود و پیگیری‌ها را متوقف کردیم تا موضوع روال خود را طی کند.

قاسمی با بیان اینکه مدیران باید مهارت انتقادپذیری را بالا ببرند و  نقد یک امتیاز مثبت است و برای تخریب نیست، گفت: واکنش رسانه به این نوع نگاه تهدیدکننده نیز منطقی و قابل‌تأمل بود که چرا وقتی از بیلان عملکرد می‌نویسند شکایتی صورت نمی‌گیرد و  قرار نیست رسانه‌ها به‌جای روابط عمومی باشد و فقط منعکس‌کننده مواردی باشد که خوشایند مدیران است.

مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان اضافه کرد: اجرا نشدن قانون تعرفه‌ها از سوی مسئولان استان هرمزگان ظلم مضاعفی به جامعه مطبوعاتی محلی است و به تعطیلی روزنامه‌ها سرعت می‌بخشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی