آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

بیرق بیداری و آگاهی جامعه بر دوش خبرنگاران است

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار : بیرق بیداری و آگاهی جامعه بر دوش خبرنگاران است .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علی بندرعباسی در این مراسم که با حضور استاندار هرمزگان ، رییس مجمع نمایندگان استان و جمعی از مسئولان و خانواده بزرگ خبرنگاران برگزار شد گفت : هرگاه که نام خبرنگار به میان می آید ، ناخودآگاه اذهان به سمت آگاهی بخشی ، ایجاد بینش ، نقد عالمانه و منصفانه ، بیان عملکرد مسئولان و خدمات آنان بر پایه امانت داری و صداقت می رود.

وی افزود : 17 مرداد ، روز خبرنگار یادآور خدمات و زحمات انسان های شریف و فرهیخته ای است که در کسوت خبرنگاری و به مدد قلم های پاک و توانای خود به عنوان وجدان بیداری جامعه ، بیرق بیداری و آگاهی را به دست گرفته و موجبات تهذیب ، تعالی ، پیشرفت و توسعه جامعه را فراهم می آورند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به اهمیت روز خبرنگار اشاره کرد وبیان داشت : این روز یادآور وظیفه سنگین و حرفه ای اصحاب قلم و خبرنگارانی است که سال ها در عرصه اطلاع رسانی با هدف آگاهی بخشیدن به جامعه ، گام برداشته اند و گاه در راستای ادای وظیفه حرفه ای ، از جان خود نیز گذشته اند.

بندرعباسی نقش شهدای خبرنگار را در ترسیم خط سیر این حرکت بسیار مهم قلمداد کرد و اظهار داشت : 17 مرداد یادآور روزی است که شهید محمود صارمی خبرنگار پرتلاش خبرگزاری جمهوری اسلامی در کشور افغانستان با گذشتن از جان خویش تا آخرین دقایق بر رسالت حرفه ای خور پایبند ماند و با شهادتش چنین روزی را در تقویم رسمی کشورمان رقم زد.

وی در ادامه یادآور شد : خبرنگاران حلقه اتصال مردم و مسئولان هستند ، اخلاق حرفه ای و رسالت واقعی یک خبرنگار ایجاب می کند تا واقعیات را بدون دخل و تصرف انعکاس دهد و داشتن صداقت و رعایت امانت در انتقال پیامها و رخدادها از ویژگی های یک خبرنگار است و از این رو نباید گرایشهای فکری و حب و بغض ها در انجام این رسالت خطیر تاثیرگذار باشد.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان بر اهمیت کار خبرنگار اشاره کرد وگفت : اخبار و گزارش های منتشر شده از سوی خبرنگاران تاثیری مستقیم بر روان افراد جامعه دارد ، قلم های خبرنگاران می تواند آرامش بخش یا التهاب آفرین باشد و این نشان دهنده اهمیت کار خبرنگاران است.

بندرعباسی خواهان توجه بیشتر به شغل خبرنگار شد و افزود : یکی از سخت ترین مشاغل در جامعه ئما ، خبرنگاری است و این حرفه باید در لیست مشاغل سخت و زیان آور قرار گیرد ، زیرا فعالان این عرصه در کاری خطیر و پرمسئولیت حضور دارند که از زمان جمع آوری تا انعکاس خبر ، با استرس مواجه هستند ، استرسی که حتی تا مدت ها پس از انتشار خبر نیز با آنها همراه است.

وی خطاب به خبرنگاران عنوان کرد : اینکه اطلاع رسانی باید سریع و به موقع انجام شود تا جلوی شایعات و دروغ پراکنی ها گرفته شود سخن به جا و درستی است ، اما توجه به مصالح جامعه در انعکاس اخبار مختلف نیز یک ضرورت و الزام است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی