آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

استاندار هرمزگان در نمایشگاه مد و لباس سنتی اداری خلیج فارس : حامی طراحان و تولید کنندگان بومی هستم

استاندار هرمزگان گفت: تنوع پوشش در سطح استان نشان‌دهنده‌ی ظرفیت عظیم و اهمیت بسیار زیاد طراحی لباس است.

 

 

فریدون همتی در حاشیه افتتاح نمایشگاه مد مانتو خلیج‌فارس، افزود: خوشبختانه وجود دانشکده‌ها و مراکز آموزشی در استان و علل الخصوص بندرعباس این امکان را فراهم آورده است که در صنعت مد و لباس کمبودی وجود نداشته باشد اما باید انسجامی به این موضوع دهیم به این صورت که با در نظر گرفتن فرهنگ، نیاز بازار و ادارات طراحی‌ها صورت بگیرد و به مرحله تولید برسد.

همتی با اشاره به اینکه ایده‌ی برگزاری این نمایشگاه بسیار خلاقانه بود، عنوان کرد: آن‌گونه که گفته شد امروز 73 طرح از 11 طراح استانی در این نمایشگاه ارائه‌شده است، به این‌گونه که لباس محلی را در قالب مانتو و شلوارهای کاملاً اداری کاربردی کرده‌اند.

این مقام مسئول اضافه کرد: تصمیم بر این است که این اتفاق را مورد توجه و در برنامه ‌ریزی‌های استانی قرار دهیم، همچنین قرار است این زنجیره اعم از برنامه‌ریزی، هدایت و حمایت را با جدیت بیشتری دنبال کنیم.

وی ادامه داد: این‌چنین ظرفیتی از سویی در مبحث اشتغال‌زایی حائز اهمیت است و از سوی دیگر در پایداری و ثبات فرهنگ استان نقش به سزایی را ایفا می‌کند، علاوه بر آن در راستای حمایت از کالای ایرانی، البسه‌ی ایرانی باید جایگزین اجناس چینی شوند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی