آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

” مگس های مردار ” به روی صحنه رفت

مگس های مردار به کارگردانی عیسی صادقی از 30 تیر در پلاتوی آفتاب واقع در میدان صادقیه به روی صحنه رفت .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، عیسی صادقی کارگردان “مگس های مردار” متولد 1360 و فارغ التحصیل کارشناسی کارگردانی سینما است ، می گوید از سال 1376 تئاتر را با گروه اندیشه زیر نظر مرحوم احمد حبیب زاده شروع کردم . بازی در نمایش های زندانی شماره 3 ، پیر چنگی ، سرگرمساز ، هلهله در باد ، هدیه و … را در این گروه تجربه کردم.

در سال 1378 با تشکیل گروه تئاتر “یکال” دست به تجربه های تازه ای زدم ، در این سالها ، نمایشهای خاطرات پارک ، روزی برای زندگی ، ما بر می گردیم ، سرزمین آدمکهای مقوایی ، مگس های مردار ، هابیل و قابیل ، بلندترین جای دنیا ، سایه های سرد ته دریاچه ، رومئو و ژولیت و … را کارگردانی کردم.

این کارگردان تئاتر در خصوص اثر مگس های مردار بیان کرد : نمایش مگس های مردار به مدت ده شب اجرا می شود که نمایشنامه آن را نیز خودم نوشته ام در این نمایش هادی علیشاپور ، محسن رضوانی ، مجید مرزبان ، نسیبه جمشیدی ، اسماعیل آزاد بخش ، یاشار محسنی ، آرمین خودستان و حسام باصره به ایفای نقش می پردازند.

صادقی در رابطه با موضوع مگس های مردار عنوان کرد : این نمایش درباره فضای جنگ و اتفاقات درون میدان نبرد می باشد و همانند دیگر کارهای من ، دارای تم خشونت و بازبیهای فیزیکال است .

وی افزود : شخصیت های این نمایش درگیر ماجراها و سرانجام هایی می شوند که فضای دردناک ، زجرآور و تهوع آور جنگ را رقم می زند . آدمهای این نمایش ، با پایانی تراژیک روبرو هستند که قاعده تمام جنگ هاست.

صادقی افزود : در کل تئاتر نسبت به هنرهای دیگر وضع مناسب تری دارد که البته این مسئله هم جای خوشحالی دارد . من بیشتر امیدوارم همچون موسیقی و تئاتر و دیگر هنرهای استان مثل سینما ، نقاشی ، گرافیک و… هم از لحاظ مقبولیت نزد مخاطب و هم ارتقاء جایگاه ، وضعیت مناسب تری داشته باشند.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی