آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بمانی شهرکوهستک برگزار شد

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بمانی با حضور بخشدار ، شهردار ، نماینده شورای اسلامی و مسئول کتابخانه های عمومی درسالن اجتماعات بخشداری بخش بمانی برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان ،درابتداء این جلسه مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان سیریک گزارشی از وضعیت و فعالیت ها در حوزه ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی ارائه دادند و خواستار رفع موانع ترویج فرهنگ مطاله وکتابخوانی شدند .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک و دبیرکتابخانه های عمومی شهرستان ضمن تقدیر وتشکر از همکاری وتعامل بخشدارو شورای اسلامی شهر و شهردار کوهستک در جهت برگزاری برنامه های فرهنگی وهنری و علی الخصوص ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی گفت :  کتاب و جایگاه آن مسأله مهمی است و اعتقاد داریم فرهنگ زیربنای توسعه است و در فرهنگ، کتاب نقش کلیدی دارد، درواقع کتاب زیربنای تمدن بشری است .

مصطفی کریمی زاده افزود : کتاب، ابزار بسیار خوب و ارزشمندی برای انتقال دانش ،  توسعه بینش ، القای مفاهیم و ارزش ها و توسعه فکری و فرهنگی جوامع به شمار می رود. در واقع، جوامعی که می خواهند آزاد و آگاه زندگی کنند باید به کتاب اهمیت قائل شوند و به گونه ای فرهنگ سازی شود که هیچ کس، در هیچ جا، هیچ عذری برای کتاب نخواندن نداشته باشد.زیرا کتاب یکی از راه های کسب دانایی، توانایی و موفقیت است و آدمی را در فهم و درک درست از مسائل، مدد می رساند.

وی عنوان کرد : هدف از این جلسه بررسی و شناسایی موانع ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و رفع موانع با استفاده از ظرفیت های فرهنگی ، مردمی و قانونی است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک بیان کرد : بهره گیری از ظرفیت ها باعث می شود تا بتوانیم درسال جاری گام های موثر درجهت ترویج و گسترش و ارتقا ء فرهنگ کتاب وکتابخوانی درسطح شهرستان و بخش بمانی برداریم و شاهد جهش چشم گیر درتقویت جایگاه کتاب بین اقشار مختلف مردم به ویژه نوجوانان وجوانان داشته باشیم .

درادامه بخشدار بخش بمانی گفت : کتاب، محصول تجربه‌های بشری و خلاقیت‌های ذهنی و آموخته‌های دراز مدت انسان ها است و  سهم کتاب در انتقال دانش‌ها گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است .

ذاکری افزود : وقتی کتاب، حاصل اندیشه‌ها و تجربه‌های اهل اندیشه و معرفت باشد، کتابخانه نیز کانون گردهمایی صاحب نظران و دانشمندان و صاحبان معارف خواهد بود .

وی یادآور شد : کتابخانه‌ها، حافظان میراث‌های فرهنگی و مالکیت‌های فکری، مکان‌هایی امن برای غنی سازی اوقات فراغت و ابزاری برای ایجاد تعادل و گسترش عدالت به‌شمار می‌روند .

ذاکری درمورد اهمیت ترویج وگسترش فرهنگ مطالعه اشاره کرد و بیان داشت : شهرستان سیریک از ظرفیت های علمی خوبی برخوردار می باشد که باید با برنامه ریزی این ظرفیت های علمی حمایت وبه کارگرفته شود وهمچنین از نخبگان علمی درجهت علاقمند سازی مردم به ویژه جوانان به فرهنگ مطالعه استفاده کرد .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی