آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

تقویت گردشگری منجر به ایجاد فضای باز اقتصادی می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت : تقویت گردشگری منجر به ارتقاء سطح فرهنگی و افزایش آگاهی مردم و ایجاد فضای باز اقتصادی می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد در آیین رونمایی از دوماهنامه ” نسیم بادگیر ” اظهار داشت : گردشگر با خود جریان پویای اقتصادی ، اشتغال و رونق در معیشت مردم را به همراه می آورد و هویت ، فرهنگ ، آیین ها و سنت ها را به همراه می برد.

وی ادامه داد : اگر می خواهیم این ارزش مهم فرهنگی ” گردشگری ” که به پیشرفت پایدار هر کشوری کمک می کند پایدار بماند و تقویت شود باید به همان میزان نگاه هایمان باز باشد.

وی اضافه کرد : گردشگر نیاز به آزادی هایی دارد که برای رشد صنعت گردشگری باید آن ها را تحمل کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد : در حوزه فرهنگ به مانند صنعت و سایر بخش ها هم صادرات آیین ها ، سنت ها و تاریخ وجود دارد.

درویش نژاد تاکید کرد : با وجود آن که گردشگری برای پیشرفت پایدار و اشتغال رنگ و بوی اقتصادی به خود می گیرد ولی لطافت ها فرهنگی آن از هر چیز بیشتر است و لطافت نهفته در ابتدا و انتهای فرهنگ و میراث فرهنگی آن را از سایر حوزه ها متمایز می کند.

درویش نژاد ابراز داشت : بررسی جریان های تاریخی و فرهنگی و پژوهش های علمی که نشریه ” نسیم بادگیر ” به آن می پردازد دیدگاهی اندیشمندانه نسبت به این مرز و بوم در ذهن مخاطب ایجاد می کند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی