آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

بوی خوش «حرم کریمه» جزیره هزار رنگ «هرمز» را فراگرفت

پرچم سبزرنگ گنبد و بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(س) در میان استقبال پرشور و باشکوه دلدادگان خاندان رسول مکرم اسلام(ص) وارد جزیره هزار رنگ هرمز شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، یک گروه از کاروان سفیران کریمه متشکل از روحانی، مداح و دو نفر از خدام به همراه پرچم سبزرنگ به منظور شرکت در جشن بزرگ کریمه در میان استقبال مردم ولایت مدار وارد جزیره هرمز شدند.

جزیره نشینان از ساعت ها قبل در ساحل چشم انتظار ورود شناور حامل خدام حرم حضرت معصومه(س) به لنگرگاه بودند، زن و مرد، پیر و جوان و نوجوان، صیاد ماهیگیر، فرهنگی، کارمند، بازاری و … به ویژه خانواده های معظم شاهد و ایثارگر همه به استقبال آمده بودند.

با ورود شناور به لنگرگاه و پا گذاشتن خدام بر روی خشکی ساحل جزیره هرمز، غلغله ای برپا شد؛ مردم منتظر دوان دوان با سلام و صلوات به سمت خدام و پرچم متبرک شتافتند و با دود کردن گشته و اسفند و چاوش خوانی به سفیران کریمه خوش آمد گفتند.

جمعیت انبوه که می توان گفت همه جزیره هزار رنگ نشینان با پای پیاده پرچم سبزرنگ گنبد فیروزه ای حضرت فاطمه معصومه(س) را گلزار شهدای جزیره همراهی کردند.

خادمین کریمه اهل بیت(س) با حضور بر سر تربت پاک و مطهر شهدای والامقام جزیره هرمز(که نسبت به جمعیتش بیشترین شهید را تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است) و غبارروبی، عطرافشانی و قرائت فاتحه، نسبت به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند

مسجد جامع جزیره میعادگاه، جشن بزرگ «کرامت» است. مردمان ولایی و شهیدپرور جزیره جشنی به یُمن ولادت باسعادت بی بی حضرت فاطمه معصومه(س)، شفیعه اهل بهشت تدارک دیده اند.

پس از قرائت قرآن و خوشامدگویی امام جمعه هرمز، روحانی کاروان به تشریح روایات وارده در باب حضرت معصومه(س) پرداخت و گفت: بنا بر عقیده بسیاری از علما، کریمه اهل بیت(س) نیز به نحوی به شهادت رسیده است.

حجت الاسلام سید مهدی محمدی افزود: زمانی که حضرت معصومه(س) برای دیدار با امام رضا(ع) به قصد طوس حرکت کرد بسیاری از اهل بیت(ع) آن حضرت را همراهی می کردند که دشمنان در طول مسیر به ویژه ساوه اکثر همراهان حضرت را به شهادت رساندند.

وی به جایگاه کریمه(س) در بین ائمه(ع) اشاره و بیان کرد: نام حضرت، فاطمه است و امام رضا(ع) لقب معصومه را به این بانوی جلیل القدر دادند.

جزیره هرمز 37 شهید را تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.

کاروان سفیران کریمه شامل 2 گروه پنج نفره از شش روز پیش وارد هرمزگان شد و تا کنون برنامه های متنوعی با محوریت دهه کرامت در شهرستان های بندرعباس، رودان، حاجی آباد و میناب برگزار کرده است.

گفتنی است؛ دهه کرامت به 10 روز اول ماه ذی العقده گفته می شود که از سالروز ولادت حضرت معصومه(س) آغاز و تا سالروز میلاد امام رضا(ع) ادامه دارد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی