آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری همایش وحدت با حضور کاروان زیر سایه خورشید در جاسک

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک از برگزاری همایش وحدت با حضور کاروان زیر سایه خورشید و خُدام حرم علی ابن موسی الرضا (ع) خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، محمد احمدی فرماندار جاسک گفت: حضور خادمین حرم مطهر علی ابن موسی الرضا (ع) را به همراه بیرق متبرکه حرم آن امام بزرگوار به شهرستان جاسک به فال نیک میگیریم و امیدواریم قدوم مبارکشان مایه خیر و برکت مردم این دیار باشد.

وی در خصوص وحدت دو مذهب تشیع و تسنن در این شهرستان افزود: وحدت یکی از مهمترین ویژگی‌ها و سنت‌های پیامبر اسلام محمد مصطفی (ص) در طول تاریخ اسلام می‌باشد.

محمد احمدی بیان کرد: حضرت محمد (ص) به کلمه‌ی وحدت در بین مسلمانان تأکید بسیاری داشتند و بیشتر وقت خود را صرف ایجاد اخوت و برادری در بین مردم می‌نمود‌.

فرماندار جاسک ادامه داد: ایشان راه سعادت و رستگاری در بین مسلمانان را توجه به مسئله‌ی وحدت می‌دانست و معتقد بود که اگر در بین مسلمین وحدت وجود داشته باشد دیگر برای دشمنان اسلام جایی جهت رخنه و نفوذ به عقایدشان نخواهد ماند و این همان پیروزی مُسلَم آنهاست.

در ادامه عبدالرحمن لشکری‌زاده سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک گفت: وحدت مسلمانان یکی از فرمایشات موکد حضرت امام رضا (ع) بود و ایشان به مسئله وحدت بسیار تأکید داشتند.

وی ادامه داد: امروز هجمه‌ی دشمن بغیر از فشارهای اقتصادی، بر روی فرهنگ مردم است و فرهنگ رابطه‌ای نزدیک به مسئله وحدت در یک جامعه دارد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک تصریح کرد: شهرستان جاسک نماد وحدت دو مذهب برادر، شیعه و سنی در کشور است که از قدیم الایام ریشه‌ای بلند دارد.

گفتنی است : اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک میزبان همایش وحدت و خادمین حرم رضوی بود و در پایان از طرف خُدام حرم امام رضا (ع) به علمای شیعه و سنی هدایایی اهدا گردید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی