آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری نمایش ” روز از نو ، روزی از نو “

نمایش روز از نو ، روزی از نو به کارگردانی عارف هاشمی 8 الی 10 مرداد ماه در ساعت 30/20 در فرهنگسرای گوهر بندرلنگه به روی صحنه می رود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، عارف هاشمی کارگردان نمایش متولد بندرلنگه است . کارشناسی رشته ادبیات دارد و می گوید اولین کارم را در 6 سالگی در مدرسه بازی کردم و اولین جایزه بازیگری ام را در مسابقات مدارس گرفتم . همین مسیر را ادامه دادم و با گروه هنری ققنوس از سال های دور مشغول همکاری شدم.

وی ادامه داد : پس از مدت ها که فعالیت هنری ام کم شد با همکاری امین سالاری گروه را از اول بازسازی کردیم و با تیم جدید که بهنام پانیزه هم به آن اضافه شد فعالیت مان را ادامه دادیم . کارهای مختلفی انجام دادیم مانند نمایش ” وزوز ” که ضرغام منصور زاده و خودم آن را کارگردانی کردیم . با این اثر در جشنواره ماه حضور داشتیم و جایزه بازیگری مشترک با آقای منصور زاده را دریافت کردیم.

این کارگردان نمایش در رابطه با حضورش در جشنواره ها ادامه داد : در نمایش “مرواز “به کارگردانی امین سالاری در جشنواره فجر دانش آموزی برگزیده کشور شدیم و بازیگری افتخاری مشترک به بهنام پانیزه و بنده رسید. همچنین در نمایش ماردارصاد به کارگردانی امین سالاری بازی می کنم که سال گذشته در جشنواره بین المللی آیینی و سنتی حضور داشتیم ، 16 مرداد 97 در بندرعباس اجرا داریم.

این کارگردان در خصوص آخرین اثرش گفت : اما آخرین کارم روز از نو روزی از نو است که به نویسندگی داریوفو می باشد کار تک پرسوناژیست اما یک بازیگر را به قالب کار اضافه کردیم که حکم ابزار صحنه را دارد.

کار در یک فضای 4 متر مربعی اتفاق می افتد ، صحنه دوار است و در قالب بیومکانیک کمدی ارائه می شود فضای آن به صورت طراحی شده که به راحتی همه جا قابل اجراست.

در این نمایش خالد راهبر و الهام ابوالحسنی بازی می کنند و داستان از این قرار است که زن برای رفتن به سر کار دیرش شده و سرعت بالایی به کار می دهد اما کلید را در راه گم کرده است.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی