آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

انجمن موسیقی جاسک تشکیل جلسه داد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک از تشکیل جلسه اعضای انجمن موسیقی خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، عبدالرحمن لشکری زاده در خصوص فعالیت های انجمن های موسیقی گفت: یکی از وظایف و فعالیت های انجمن موسیقی حفظ و اشاعه فرهنگ موسیقی بومی و محلی می باشد.
وی ادامه داد: اهمیت به موسیقی بومی و پرداختن به آن می تواند فرهنگ یک شهر و یا کشور را به همگان نشان دهد و این امر مستلزم همکاری گروه های موسیقی در کنار یکدیگر است.
سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی جاسک عنوان کرد : فعالیت گروه های موسیقی باید در چهارچوب قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گیرد و هر نوع فعالیتی غیر از این چهارچوب توسط هر گروه موسیقی غیرقانونی تلقی می شود.
وی از راه اندازی بانک اطلاعات هنرمندان موسیقی شهرستان جاسک خبرداد و تاکید کرد: یکی از اهداف فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن موسیقی شهرستان جاسک راه اندازی بانک اطلاعات موسیقی است،  تا از این طریق بتوانیم اثرهای موسیقیایی هنرمندان را در آن به ثبت برسانیم.
مهراب اسحاقی نماینده انجمن موسیقی جاسک گفت: اگر قرار است جهت حفظ و پویایی فعالیت های گروه های موسیقی هنرمندان شهرستان قدمی برداریم باید در عمل این را به اثبات برسانیم، اینکه بگوییم از امروز به دغدغه های هنرمندان رسیدگی می کنیم فقط در حد حرف و شعار است.
وی افزود: باید رفته رفته و طی یک پروسه ی منسجم و منظم به تمام دغدغه های اعضای حاضر در انجمن موسیقی بپردازیم و با توجه به وجود هنرمندانی با استعدادهای بسیار درخشان در حوزه موسیقی، ایجاد بانک
اطلاعات هنرمندان موسیقی یک اتفاق بسیار خوب در این شهرستان است بطوریکه در دیگر شهرهای کشور بانک اطلاعات موسیقی از قبل راه اندازی و تاسیس شده است و این تلنگری است برای ما در جهت ایجاد این بانک اطلاعات برای همه ی هنرمندان فعال سطح شهرستان تا آثارشان به نحو شایسته ای به ثبت برسد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی