آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

آغاز طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های مساجد در بندرعباس

طرح «آسمانی ها» ویژه غنی سازی اوقات فراغت تابستانه جوانان عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد در شهرستان بندرعباس آغاز بکار کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، در آیین افتتاحیه این طرح که به صورت نمادین در کانون فرهنگی هنری منتظران ظهور مسجد صاحب الزمان(عج) شهرک توحید برگزار شد، مدیران، رابطین و مسئولان واحد خواهران کانون های مساجد حضور داشتند.

 حجت الاسلام احمد پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان در این آیین، ضمن تسلیت ایام صادقیه، به تبیین نقش امام جعفر صادق(ع) در نشر دین مبین اسلام پرداخت و از برنامه ریزی جهت ترویج مبانی دینی، فرهنگ اسلامی و معارف اهل بیت(ع) به عنوان شاه بیت فعالیت کانون های فرهنگی هنری یاد کرد.

 وی، در ادامه اوقات فراغت را فرصتی مناسب برای معرفی هرچه بهتر ظرفیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد برای جامعه دانست و تاکید کرد: کانون ها باید در جریان برگزاری طرح اوقات فراغت، خدمات و برکات ۴۰ ساله نظام را به مخاطبین بازگو کنند.

 مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مساجد در جوامع اسلامی اشاره کرد و با استناد به سخن گهربار معمار کبیر انقلاب که از مسجد به سنگر تشبیه کردند، یادآور شد: مساجد در دوران انقلاب و دفاع مقدس، بهترین پناهگاه بودند امروز نیز در جنگ اقتصادی دشمن که مردم نیازمند آرامش هستند، مسجد بهترین مکان برای ایجاد آرامش همراه با معنویت است.

 وی همچنین با اشاره به درپیش بودن دهه کرامت، بر مردمی برگزار کردن جشن های این دهه تاکید کرد و گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد همواره در این زمینه پیشگام بوده اند و مبدع جشن های مردمی این دهه نیز کانون فرهنگی هنری امام المنتظر روستای کردر شهرستان میناب است.

 پهلوانی از سامانه«سجا» به عنوان ظرفیتی بسیار مهم در حوزه ثبت و معرفی فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد نام برد و تاکید کرد: کانون ها باید در فرصت باقی مانده نسبت به ثبت اعضای خود در این سامانه اقدام کنند.

 وی افزود: اردوی فرهنگی، آموزشی و زیارتی «سفیران ولایت» از برنامه های جنبی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) که برای هفتمین سال متوالی با حضور ۴۵۰ جوان نخبه مسجدی استان هرمزگان در شهر مقدس قم برگزار می شود از ظرفیت های کم نظیر آموزشی در سطح کشور است.

 گفتنی است؛ ۲۳۹ کانون فرهنگی هنری با مجوز رسمی ستادعالی در سطح مساجد استان هرمزگان فعالیت می کنند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی