آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

یک میلیارد و 100 میلیون ریال کتاب از مولفان هرمزگان خریداری شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : یک میلیارد و 100 میلیون ریال کتاب از مولفان استان خریداری شده است.

 

IMG_8907

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد گفت : حمایت از نویسندگان و مولفان استان از وظایف اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد و حمایت های صورت گرفته در حوزه خرید کتاب نسبت به ادوار گذشته بیش از 100 درصد رشد داشته است.

وی افزود : از ابتدای سال 96 تاکنون بیش از یک میلیارد و 100 میلیون ریال کتاب از مولفان استان در حوزه های مختلف فرهنگی ، هنری ، علمی ، آموزشی ، پژوهشی ، فرهنگ عامه ، شعر ، داستان کتب مذهبی ، قرآنی ، کودک و نوجوان ، نمایشنامه نویسی ، فیلمنامه و… خریداری شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در خصوص نحوه خرید آثار مولفان استان عنوان کرد : درخواست های مولفان در شورای خرید کتاب استان مورد بررسی قرار می گیرد و بومی بودن نویسنده یا اثر آن از الزامات حمایت می باشد که طی یکسال گذشته از 50 مولف استان در قالب خرید کتاب حمایت شده است.

درویش نژاد یادآور شد : در مجموع 71 عنوان کتاب در قالب 25 هزار جلد از مولفان استان خریداری و در سراسر استان و حتی کشور توزیع شده است.

وی به حمایت های سال 97 اشاره کرد وگفت : امسال نیز با عقد تفاهم نامه مشترک با معاونت فرهنگی وزارت تلاش داریم سقف حمایت ها به یک و نیم میلیارد ریال برسد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی