آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری محفل انس با قرآن در مسجد جامع اهل سنت شهرکوهستک

محفل انس با قرآن با حضور حجت الاسلام والمسلمین حیدری امام جمعه شهرستان ، سرگرد فاطمی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه و حضور جمعی از روسای ادارات و مردم اهل سنت و شیعه در مسجد جامع اهل سنت شهرکوهستک برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام والمسلمین حیدری امام جمعه شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از عوامل برگزارکننده این محفل گفت : قرآن راهنمای بشریت است و سعادت دنیا و آخرت جامعه را قرآن تأمین می‌کند.

حیدری به جایگاه و عمل به دستورات قرآن در زندگی شخصی و اجتماعی  اشاره کرد و گفت : عمل به دستورات قرآن انسان را بزرگ ، عزت و تعالی معنوی،گسترش فکر و عقیده و شادی و آرامش روحی می دهد .

امام جمعه سیریک اظهار داشت : تمام مشکلات امروزی جوامع اسلامی ناشی از درست عمل نکردن مسلمانان به قرآن است، زیرا اگر مسلمانان به درستی به دستورات قرآن عمل کنند، مسلماً تمام جوامع اسلامی از مشکلات و بحران های موجود، نجات می یابند.

وی افزود : فرهنگ قرآنی به مسئولان جامعه اسلامی و مردم می خواهد که در مقابل استکباران و زور گویان که دنبال از بین بردن هویت و باورهای دینی هستند محکم بایستند و مقاومت نمایند .

امام جمعه عنوان کرد : قرآن محور وحدت مسلمانان و عامل پیروزی بر مستکبران جهان است و یکی از راه‌های تقویت وحدت در جامعه و توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی برگزاری محافل اُنس با قرآن است.

حیدری گفت : ضعف ما امت مسلمان، عقب‌ماندگی ما، کج‌رفتاری‌های ما، کج‌تابی‌های ما در مسائل اخلاقی و زندگی، همه‌ی اینها به دلیل دوری از قرآن است.

وی افزود : راه جبران این کمبود ها و عقب ماندهی های جامعه اسلامی را فهم دقیق معیارهای قرآنی و عمل به دستورات آن دانستند.

در ادامه این محفل، مصطفی کریمی زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک گفت  : بدون شک قرآن تنها هدایتگر جهت اصلاح جامعه است و برای رهایی از معضلات فرهنگی جامعه باید قرآن را در جامعه بسط و گسترش دهیم.

کریمی زاده افزود : خواندن قرآن در جمع خانواده، تأثیر به‌سزایی در هدایت فرزندانمان به‌عنوان نسل آینده‌ساز کشور و تقویت ذهن آنان از طریق آموزه‌های کتاب الهی خواهد داشت .

وی عنوان کرد: یکی از برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه قرآنی، برنامه ریزی برای رشد خلاقیت های قرآنی درکشور می باشد که شهر ستان سیریک از ظرفیت های خوب قرآنی بهره مند می باشد که می شود با برنامه ریزی و همفکری نخبگان و فعالان قرآنی در ایجاد رشد و خلاقیت های قرآنی در شهرستان گام های موثری برداشت .

کریمی زاده گفت : هدف برگزاری محافل انس با قرآن درسطح مساجد شهرستان  ایجاد و تقویت وحدت و همدلی و همچنین بهره گیری هر چه بیشتر از گنجینه های الهی و نشر فرهنگ قرآنی می باشد .

گفتنی است : دراین محفل عبدالقادر حمیدزاده و رضا زارعی قاری خردسال کشوری ، مهدی احمدی حافظ خردسال قرائت کردند.

گفتنی است: این محفل با مشارکت و همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهرکوهستک و موسسه قرآنی بیت النور برگزارشد

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی