آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

اهدای بیش از ده هزار جلد کتاب در هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اهدای بیش از ده هزار جلد در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد در گفتگو با خیرنگاران گفت : اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه یکی از مهمترین وظایف دستگاه های فرهنگی کشور است و در همین راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر ساله مبادرت به اهدای کتاب به کتابخانه ها ، مدارس ، دانشگاه ها ، موسسات فرهنگی و… می نماید.

وی افزود : منبع بخشی از کتاب های اهدایی تفاهم نامه فیما بین معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد و بخشی دیگر از خرید کتاب از مولفان استان تامین می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت : در سه ماهه نخست امسال بیش از ده هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف دینی ، قرآنی ، تاریخ ، ادبیات ، علمی ، روانشناسی ، کمک درسی ، کودک و نوجوان و… می باشد که در سطح شهرستان های مختلف استان توزیع گردید.

درویش نژاد بر ضرورت نیاز سنجی مطالعات استان تاکید کرد و بیان داشت :طی چند سال اخیر سعی کرده ایم توزیع کتاب ها بر اساس نیازهای مطالعاتی هر منطقه باشد که این اقدام باعث شده است فرهنگ مطالعه و کتابخوانی مسیر سعودی داشته باشد.

وی عنوان کرد : نقش خیران فرهنگی در توسعه فرهنگ اهدای کتاب بسیار حائز اهمیت است و با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته نقش این قشر در توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی افزایش یافته است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی