آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

گسست بین نسلی تولیدات فرهنگی و هنری را با چالش روبرو می کند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در اختتامیه دومین جشنواره شعر سندباد در بندرلنگه گفت : گسست بین نسلی تولیدات فرهنگی و هنری را با چالش روبرو می کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد ضمن تاکید بر آسیب شناسی حوزه فرهنگ و هنر افزود : در حوزه ادبیات شعر باید نگاه آسیب شناسانه به زیرساخت ها داشته باشیم.

وی اضافه کرد : در صورت آسیب شناسی عالمانه حوزه های مختلف فرهنگ می توان با توجه به ظرفیت های خوب در سطح استان به سرعت به جایگاه واقعی در سطح منطقه و ملی دست یابیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد : یکی از آسیب های جدی و مهم گسست بین نسلی در حوزه فرهنگ چه به لحاظ فیزیکی و چه محتوایی است و هنرمندان و فرهنگ دوستان لازم است برای تولید آثار ماندگار به مطالعه آثار گذشتگان بپردازند و با اتکا بر آن به مدیریت و تولید آثار حال و آینده مبادرت ورزند و این شکاف را پر کنند.

درویش نژاد یادآور شد : ادبیات و در کل حوزه فرهنگ و هنر ایران احتیاجی به اسطوره سازی ندارد زیرا گذشته و حال ما مملو از اسطوره های بزرگ و زیباست و مانند دیگر کشورها نیز به سربازان فرهنگی احتیاجی نداریم برای اینکه ما دارای سرداران فرهنگی هستیم که می توانند الگوی همه نسل ها باشند.

وی در پایان اشاره کرد : مسیر و جاده توسعه پایدار و متوازن از فرهنگ می گذرد و توجه و بها دادن به این حوزه می تواند کشور را در مقابل بسیاری از هجمه ها محافظت کند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی