آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

هنرمندان برگزیده هرمزگانی درسومین جشنواره منطقه‌ای مد و لباس خلیج فارس

هنرمندان برگزیده هرمزگانی درسومین جشنواره منطقه‌ای مد و لباس خلیج فارس که در بوشهر برگزار شد تجلیل شدند.

 

 

IMG-20180510-WA0024

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، در مراسم اختتامیه سومین جشنواره منطقه ای مد و لباس خلیج فارس که با حضور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مسئولان و هنرمندان برگزار شد از برترین های این جشنواره تقدیر به عمل آمد.

دربخش علمی مقام اول جشنواره مشترکا تعلق گرفت به مقاله : نوشته سعیده غضنفری ورضا عامری با عنوان عوامل موثر بر فروش لباس های برند ایرانی با تکنیک تصمیم گیری چند نگاره و مقاله:نوشته پونه پاک نیا و رضاعامری از هرمزگان با عنوان ارزشهای اقتصادی،مذهبی،سیاسی،زیبایی و اجتماعی بر مدیریت مد با تکنیک های تصمیم گیری چند نگاره همچنین مقام دوم این بخش نیز از آن مقاله: نوشته مینا رنجبر کلینی با عنوان تجزیه و تحلیل مقایسه بین پارچه در ایران و مروری بر روش های مدرن و پیشرفته برای طراحی لباس از بندرعباس شد.

درخشان چاپ روی پارچه اثر چاپی آبرنگ و نمک کارشبنم سالاری پور و اثر چاپ باتیک کار ساناز نوروزی چناری در زمره منتخبین جشنواره قرار گرفتند.

هیات داوران جشنواره همچنین از مجموع ٢١ گروه که در سه بخش مانتو اجتماع، مانتو مجلسی و لباس مردانه به رقابت پرداخته بودند به شرح زیر تقدیر نمود:

بخش مانتو اجتماع:

مقام سوم را گروه برقع از هرمزگان با حضورنسرین ولی زاده طراح،مریم رییسی دوزنده و محدثه رحیمی شهواری بعنوان رودوز با لباس:الب حاشیه، کسب کردند و مقام دوم و اول نیز به گروه های سوفیا  و تنها از بوشهر  رسید.

در بخش مانتو مجلسی نیز لباس پارسه از هرمزگان با طراحی و دوزندگی شبنم درسخوان شایسته تقدیر معرفی شد و مقام سوم مشترکا به گروه های بلوچ دوز از سیستان و بلوچستان و سیریا از بوشهر.

همچنین مقام دوم مشترکا به گروه های چهار فصل ١ و چهار فصل ٢ از بوشهر

و مقام اول نیز به گروه یاس کبود ١ از بوشهر رسید.

در بخش لباس مردانه نیز خوزستان و بوشهر صاحب مقام شدند.

دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای مد و لباس خلیج فارس از سال ۹۵ کار خود را با برگزاری دوره های اول و دوم آغاز کرد و امسال میزبانی جشنواره را اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر  بعهده داشتند.

دکتر درویش نژاد ضمن تشکر از میزبانی این دوره و قدردانی از دکترقبادی دبیر کارگروه مد و لباس کشور و استقبال ایشان از ملی شدن دوره چهارم جشنواره اعلام کرد بزودی فراخوان  جدید جشنواره منتشر خواهد‌شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی