آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

محفل انس با قرآن با حضور قاری بین المللی درسیریک برگزار شد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک : محفل انس با قرآن کریم با حضور ‘حمید رضا احمدی وفا قاری ممتاز بین المللی قرآن با حضورحجت الاسلام والمسلمین حیدری امام جمعه و جمعی از روسای ادارات و حضور پر شور و گرم علاقه مندان به کلام وحی در مسجد امام حسین (ع) شهرکوهستک برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده در این محفل با اشاره به نقش قرآن کریم در سبک زندگی و هدف حیاتگر آن از دیدگاه امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: قرآن شفا بخش سینه ها و مرهم قلوب مومنان است.

وی عنوان کرد: قرآن در بردارنده بهترین قصه ها برای بیان سخن حضرت حق به مردم و الگویی شایسته برای مبلغان است تا در امر هدایت مردم از آن تمسک جویند.

کریمی زاده گفت : قرآن کریم از امتیازات خاص و ویژه ای برخوردار است و این کتاب، راه درست و روشن زندگی را به انسان ها نشان می دهد شیرینی کلام، جامعیت، واقع گرایی و ابدی بودن قرآن از جمله امتیازات خاص قرآن کریم محسوب می شوند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک  سعادت دنیوی و اخروی انسان ها را در گرو خواندن و عمل کردن به آیات قرآن عنوان کرد و ادامه داد: کلام قرآن یک کلام استوار و با صلابت است و مبتنی بر شک و گمان نیست و هر کس به اندازه درجه فهم خود از برکات این کتاب الهی می تواند بهره مند شود.

کریمی زاده به اهداف این محفل اشاره کرد و گفت : برگزاری محافل انس با قرآن کریم در شهرستان با هدف تقویت ظرفیت های قرآنی و ترویج ، بسط و گسترش فرهنگ قرآنی بین اقشار مختلف می باشد .

گفتنی است : در این مراسم علاوه بر تلاوت حمید رضا احمدی وفا از قاریان ممتاز بین المللی ، اکبر ملکی از قاریان برجسته استان هرمزگان و داوود حسن پور ازقاریان برجسته شهرستان سیریک به قرائت قرآن پرداختند و در پایان با اهدای لوح سپاس از قاریان این محفل تجلیل به عمل آمد .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی