آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

خلیج فارس نماد مقاومت و فرهنگ ایرانی است

پیام اسلام باوقار رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس به مناسبت روز ملی خلیج فارس:

 

 

خلیج فارس مهد تمدن ایران در گذرگاه مبادلات تجارت جهانی و بعنوان یک منطقه مهم و استراتژیکی در ژرفای تاریخ داشته و همواره تجلی گر نام بلند آوازه ایران است.

دهم اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس روز غیرت ایرانیان و یادآور رشادتها و رسالت پاسداشت حرمت این مرز و بوم است.

درخشش دریای خلیج فارس ، انعکاسی از فروزندگی آفتاب سربلندی ، وطن دوستی و فداکاری مردمان پاک اندیش بوده که نام ایران اسلامی را در بلندای تاریخ در جای جای سرزمین آبا اجدادی مان گسترانیده است.

اینجانب این روز بزرگ و ملی را به همه مردم استان هرمزگان و بالاخص شهر بندرعباس تبریک عرض نموده و نام و یاد همه حافظان خلیج فارس ، مبارزان دلیر ، مرزداران مدافعان جان بر کف این خطه و شهیدان دارا ریسی که در راستای حفظ و پاسداری از خلیج فارس جان خود را نثار نمودند گرامی می دارم ، امید است که در سایه شجاعت ، آزادگی و همدلی تمام غیور مردان و شیرزنان ایران اسلامی از مرزهای این خطه از کشورمان با اقتدار حراست نماییم و خلیج فارس به عنوان مظهر اقتدار ملت برای همیشه بر فراز تاریخ اسلام بدرخشد.

خلیج فارس نماد مقاومت ، فرهنگ و تاریخ ایران اسلامی است و برنامه هایی در راستای گرامیداشت این روز ملی در حوزه های فرهنگی ، هنری و تبلیغی انجام می شود و شهرداری بندرعباس نیز با استفاده از ظرفیت خود و با یک هم افزایی با دیگر دستگاه ها ی اجرایی بزرگداشت روز ملی خلیج فارس را گرامی خواهد داشت.

شورای اسلامی شهر بندرعباس با تدوین برنامه های بلند مدت به دنبال حفظ ساحل خلیج فارس این نگین درخشان هرمزگان و بندرعباس است و شهرداری را مکلف کرده است که با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در شهر و ساحل شهر بندرعباس ، زیرساختهای لازم جهت توسعه صنعت گردشگری و زیبا سازی ساحل انجام دهد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی