آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

خلیج فارس منطقه امنی برای تجارت جهانی است

پیام حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس به مناسبت روز ملی خلیج فارس :

 

 

ضمن تبریک اعیاد شعبانیه روز خلیج فارس خدمت مردم شریف استان هرمزگان

خلیج فارس و تنگه هرمز نقش استراتژی و سوق الجیشی دارد شاهرگ اقتصادی انرژی جهان است و جهان به این شاهراه اقتصادی و انرژی نیاز دارد .

خلیج فارس همیشه با قدرت ایران اسلامی محل امن برای تجارت و توسعه انرژی و حمل و نقل تجاری جهان بوده و اهمیت زیادی در این خصوص دارد.

ایران اسلامی تامین امنیت این منطقه برای ایجاد صلح و آرامش را وظیفه خود می داند تا همه دنیا بتوانند از این شاهراه بزرگ منطقه بهره مند شوند و از سوی دیگر اجازه هیچ گونه تنش را به هیچ کشوری چه همسایه و چه سایر کشورها نخواهد داد. اغلب حمل و نقل کالا از طریق دریا که ارزانترین راه حمل و نقل به دلیل ارزان بودن هست انجام می شود و خلیج فارس به دلیل جایگاه ویژه ای که دارد به خصوص بنادر کشور و بزرگترین بندر آن یعنی بندر شهید رجایی نقش عمده ای در ترانزیت کالا برای کشور و سایر کشورهای همسایه دارد.

در طول تاریخ چه قبل از انقلاب وجه بعد از انقلاب ایران اسلامی برای حفظ صلح در منطقه سعی و تلاش کرده و برای کشورهای همسایه خودش هم احترام خاصی قائل بوده و هست همانگونه که به دنبال منافع خودش به صورت عادلانه بوده است به همان شکل نیز به همسایگان جنوبی خلیج فارس نیز توجه داشته است.

خلیج فارس نام دیرینه ای است که در طول تاریخ اثبات شده و از دوره اسلام این دریا به نام پارس شناخته شده و کتاب ها تاریخ ثبت کرده اند و این نام را جزء شان نظام جمهوری اسلامی و جزء لاینفک خودمان می دانیم و از ازل پارس بوده و تا ابد هم پارس خواهد ماند.

نه تنها بنده بلکه تمام ملت ایران برای حفظ نامش و ارزش تاریخی که دارد ایستادگی می کنیم و آمادگی حفظ و حراست از آن را داریم . ما روز ملی خلیج فارس را گرامی می داریم و چند نکته را خدمت مردم ، همسایه ها و جهان اعلام می داریم : نکته اول اینکه این تاریخ را همیشه پاس بداریم تا برای جوانان شناسانده شود تا جوانان ما از تاریخ کشور خور اطلاعات بیشتری کسب نمایند. برای کشورهای همسایه هم این پیام دارم که فریب بعضی از تحریک های دشمنان ما را نخواهد و به آنها بگوییم که برای حفظ و حراست از این دریا و خلیج فارس محکم و استوار هستیم و این حقیقت همیشه تاریخ را بپذیرد و برای قدرت مندان هم باید عرض کنم که با قدرت ایستاده ایم و برای پاسداشت آن هر ساله جشن خواهیم گرفت. و به هیچ کس اجازه کمترین تعرض به این نام و دریا را نخواهیم داد و در صورت هر حرکتی سیلی محکمی را به آنان خواهیم زد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی