آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

خلیج فارس حافظ و شناسنامه ایران است

پیام تبریک عباس امینی زاده شهردار بندرعباس به مناسبت روز ملی خلیج فارس:

 

 

روز ملی خلیج فارس ، روز غیرت ایرانی و ایرانیان است و حفاظت از خاک ایران و خلیج فارس وظیفه ملی ماست و همانطور که پر واضح است ، تاریخ گواه این روز است و ما ساحل نشینان با جان و دل از این خاک عزیزمان دفاع می کنیم.

مردم جنوب نسبت به تسلط بیگانه بر خاکشان حساس هستند و اخراج اشغالگران از خلیج فارس ، نشان دهنده استکبار و استعمار ستیزی ساحل نشینان جنوب کشور است. مردم ایران به ویژه ساحل نشینان همواره نسبت به حفظ حاکمیت سرزمینی خود حساسیت داشته اند و امروز باید گفت حفاظت از نام خلیج فارس ، حفاظت از هویت ملی ما ایرانیان است.

خلیج فارس نماد فرهنگ و پیشینه مردمان ساحل نشین شهادت طلبی و شکوه مردمان این خطه و نماد مقاومت در مقابل هر آن کسی است که به آب ، خاک و ارزش های حیاتی این کشور چشم طمع داشته است.

مردمان خطه جنوب از دیرباز در مقابل استعمار و استکبار ستیزی پیشرو بوده اند و گواه آن شهدایی همچون داراها و رییس ها که مدافعان همیشگی خلیج فارس هستند و هیچ گاه نامشان از صفحه تاریخ پاک نخواهد شد.

خلیج فارس حافظه تاریخی ایرانیان و شناسنامه آنان است و صیانت از نام کهن خلیج فارس یکی از ماموریت های مهم دستگاه های مربوطه از جمله شهرداری های استان های حاشیه خلیج فارس است و شهروندان بندرعباسی به عنوان مدافعان اصلی و نام خلیج فارس در اجرای برنامه های این روز الگو و پیش رو سایر مناطق هستند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی