آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نشست هم اندیشی انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان سیریک

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک : اولین نشست هم اندیشی انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان سیریک با حضور مسئولان انجمن های هنری در دفتر کار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همفکری مسئولان انجمن های فرهنگی و هنری درجهت برگزاری برنامه های مختلف به اهمیت و جایگاه فرهنگ درجامعه اشاره کرد و گفت : به طور کلی اهمیت فرهنگ در جامعه به دو جنبه تقسیم می شود و دید یکی جایگاهی که فرهنگ در هویت و موجودیت جامعه دارد و دیگری نقشی که فرهنگ در پیشرفت جوامع ایفا می کند.

وی اضافه کرد : جنبه اول را می توان اهمیت و جایگاه فرهنگ در موجودیت جامعه انگاشت و وجه دوم را می توان اهمیت و نقش فرهنگ صحیح در حرکت به سمت اعتلا یا انحطاط جوامع دانست.

کریمی زاده عنوان کرد : جلسات و نشست های هم اندیشی فرصتی است برای هم اندیشی و گفتگو و تبادل نظر بیشتر تا مشکلات حوزه فرهنگ و هنری شناسایی و درجهت حل موانع و مشکلات گام های موثری برداریم و بتوانیم با استفاده از استعداد و ظرفیت های مردمی و دولتی درکیفی سازی و ارتقاء کشور گام های موثر و ارزنده ای داشته باشیم .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک بیان کرد : کارکرد و نقش انجمن‌های هنری سراسر کشور علی الخصوص در شهرستان سیریک در رونق فعالیت های فرهنگی و هنری غیرقابل انکار است و این انجمن ها می توانند در صورت انسجام بخشی در توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری استان و شهرستان موثر باشند .

کریمی زاده عنوان کرد : انجمن‌ها می‌توانند در پیشبرد جریان هنرهای استان و شهرستان نقش داشته و با شناسایی نیازمندی های شهرستان درحوزه فرهنگ و هنر و با تولید آثار فاخر و ماندگار بر اساس این نیازمندیها کمک شایانی نمایند.

وی افزود : هر کدام از انجمن های هنری توانایی‌ها و ظرفیت‌هایی بالقوه دارند که می شود با استعداد یابی ، ساماندهی و هویت بخشی آنها درکیفی سازی و توسعه فرهنگی و هنری شهرستان و همچنین با برقراری تعامل دوسویه انجمن ها و مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گام های اثربخش و تاثیرگذاری برداشته شود .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک به نقشه و اهمیت برنامه ریزی درساختار انجمن ها اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی روشمند و ضابطه مند  سهم بسزایی در تحقق سیاست و برنامه های فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد و از مسائل حاشیه ساز درحوزه فرهنگ و هنر جلوگیری کرد .

در پایان این نشست مسئولان انجمن های هنری به ارائه و پیشنهادات خود پرداختند و همگان خواستار رفع موانع های توسعه و ارتقا فرهنگ و هنرشهرستان شدند .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی